ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha!


30 Haziran 2020 Salı 23:30
ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha!

ABD Başkanı Donald Trump, Huawei ve ZTE için yeni bir karar aldı. Bu kararı Federal İletişim Komisyonu (FCC) ile görüşen Trump, istediğini aldı. Zira Federal İletişim Komisyonundan Trump’ı destekleyen bir açıklama yapıldı.

Donald Trump Huawei ve ZTE ikilisini engellemeye devam ediyor

Geçen yıldan beri ambargo uygulamalarına maruz kalan Huawei, Trump’a göre ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit ediyor. ZTE de Huawei ile aynı kaderi paylaşıyor. FCC, bu iki şirketin ABD için tehlikeli olduğunu resmen doğruladı.

Bundan böyle bu ikilinin ABD şirketleri ile çeşitli iş birliklerine imza atması son derece zor görünüyor. Bağımsız bir devlet dairesi olan FCC, Donald Trump’ın ulusal güvenlik konusu hakkında söylediği sözleri desteklediği için Huawei ile ZTE’ye daha ağır yaptırımlar uygulanabilir.

Donald Trump Huawei

Amerikan firmaları bundan böyle her iki firmadan herhangi bir ham madde satın almak adına devlet fonlarından yararlanamayacak. FCC Başkanı Ajit Pai, bu kararın ortaya sunulan yüzlerce kanıta dayanarak alındığını söyledi.

Pai, Huawei ile ZTE’nin hem ABD’nin ulusal güvenliği hem de ABD’nin 5G teknolojisi için büyük bir tehdit olduğunu açıkça ifade etti. Kendisine göre bu iki şirket hem Çin Komünist Partisi tarafından destekleniyor hem de Çin ordusu tarafından yönetiliyor.

Donald Trump ZTE

Geçtiğimiz kasım ayından beri gündemde olan bu tasarı artık uygulanmaya başladı. Bu sebepten ötürü Federal İletişim Komisyonu tarafından sağlanan ve ABD’nin telekomünikasyon hizmetlerine katkıda bulunmak isteyen şirketler tarafından kullanılması istenen 8.3 milyar dolar kullanılamayacak.

ABD’de faaliyet gösteren şirketler ne yazık ki Evrensel Hizmet Fonu (USF) tarafından verilen bu paradan yararlanamayacak. Huawei ile ZTE ikilisi ABD’nin iddialarını reddetmeye devam ediyor. Siz neler düşünüyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Doğrudur ne düşünelim. Sonuçta ABD, Çin ve Rusya dünya üzerindeki en büyük güçler. Doğal olarak birbirlerinin devlet sırlarını çözmeye çalışacaklardır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Yıllarca Microsoft, Apple, Google aynısını yapmadı mı ve yapmaya devam etmiyorlar mı? Bu olay Trump’ın Çin’in önünü kesmekten başka birşey değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Amariga halen bizi gısganıyoeaah
Çin de bizi çekemiyeaah
Rusya bizi hiç çekemiyeaah
Tanrı
New Türkiye’yi Korusun ve yüceltsin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kopyacı çinlileri hiç sevmedim, bu Corona olayından sonra yedikleri şeyleri araştırınca hepten nefret ettik.! Adamlar hareket eden herşeyi yiyorlar. Uygur Türklerine yaptıkları da ayrı bir konu.! Siz hala rekabetten cebinize kalacak kârı hesaplayın. Beter olsunlar, ekonomileri çöksün. Adi bir devlet.
(Not: Amerika savunulmuyor)

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Amerika Birleşik Devletleri Çin’in önünü kesemiyor zira Amerika Birleşik Devletleri kendini küçük duruma düşürüyorlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Eğer Çin Harmony Os u geliştirip piyasaya sağlam sürerse amerika korksun
🤗🤗🤗

" ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!