ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha!


30 Haziran 2020 Salı 23:30
ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha!

ABD Başkanı Donald Trump, Huawei ve ZTE için yeni bir karar aldı. Bu kararı Federal İletişim Komisyonu (FCC) ile görüşen Trump, istediğini aldı. Zira Federal İletişim Komisyonundan Trump’ı destekleyen bir açıklama yapıldı.

Donald Trump Huawei ve ZTE ikilisini engellemeye devam ediyor

Geçen yıldan beri ambargo uygulamalarına maruz kalan Huawei, Trump’a göre ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit ediyor. ZTE de Huawei ile aynı kaderi paylaşıyor. FCC, bu iki şirketin ABD için tehlikeli olduğunu resmen doğruladı.

Bundan böyle bu ikilinin ABD şirketleri ile çeşitli iş birliklerine imza atması son derece zor görünüyor. Bağımsız bir devlet dairesi olan FCC, Donald Trump’ın ulusal güvenlik konusu hakkında söylediği sözleri desteklediği için Huawei ile ZTE’ye daha ağır yaptırımlar uygulanabilir.

Donald Trump Huawei

Amerikan firmaları bundan böyle her iki firmadan herhangi bir ham madde satın almak adına devlet fonlarından yararlanamayacak. FCC Başkanı Ajit Pai, bu kararın ortaya sunulan yüzlerce kanıta dayanarak alındığını söyledi.

Pai, Huawei ile ZTE’nin hem ABD’nin ulusal güvenliği hem de ABD’nin 5G teknolojisi için büyük bir tehdit olduğunu açıkça ifade etti. Kendisine göre bu iki şirket hem Çin Komünist Partisi tarafından destekleniyor hem de Çin ordusu tarafından yönetiliyor.

Donald Trump ZTE

Geçtiğimiz kasım ayından beri gündemde olan bu tasarı artık uygulanmaya başladı. Bu sebepten ötürü Federal İletişim Komisyonu tarafından sağlanan ve ABD’nin telekomünikasyon hizmetlerine katkıda bulunmak isteyen şirketler tarafından kullanılması istenen 8.3 milyar dolar kullanılamayacak.

ABD’de faaliyet gösteren şirketler ne yazık ki Evrensel Hizmet Fonu (USF) tarafından verilen bu paradan yararlanamayacak. Huawei ile ZTE ikilisi ABD’nin iddialarını reddetmeye devam ediyor. Siz neler düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha!”

 1. Anonim dedi ki:

  Eğer Çin Harmony Os u geliştirip piyasaya sağlam sürerse amerika korksun
  🤗🤗🤗

 2. Anonim dedi ki:

  Amerika Birleşik Devletleri Çin’in önünü kesemiyor zira Amerika Birleşik Devletleri kendini küçük duruma düşürüyorlar

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kopyacı çinlileri hiç sevmedim, bu Corona olayından sonra yedikleri şeyleri araştırınca hepten nefret ettik.! Adamlar hareket eden herşeyi yiyorlar. Uygur Türklerine yaptıkları da ayrı bir konu.! Siz hala rekabetten cebinize kalacak kârı hesaplayın. Beter olsunlar, ekonomileri çöksün. Adi bir devlet.
  (Not: Amerika savunulmuyor)

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Amariga halen bizi gısganıyoeaah
  Çin de bizi çekemiyeaah
  Rusya bizi hiç çekemiyeaah
  Tanrı
  New Türkiye’yi Korusun ve yüceltsin

 5. Anonim dedi ki:

  Yıllarca Microsoft, Apple, Google aynısını yapmadı mı ve yapmaya devam etmiyorlar mı? Bu olay Trump’ın Çin’in önünü kesmekten başka birşey değil.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Doğrudur ne düşünelim. Sonuçta ABD, Çin ve Rusya dünya üzerindeki en büyük güçler. Doğal olarak birbirlerinin devlet sırlarını çözmeye çalışacaklardır.

" ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’den Huawei ile ZTE’ye bir darbe daha! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar