Donald Trump’tan siber saldırı itirafı geldi


13 Temmuz 2020 Pazartesi 14:30
Donald Trump’tan siber saldırı itirafı geldi

Daha önce de siber saldırı iddiaları ile gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, itiraf niteliğinde bir açıklama yaptı. Yapılan bir röportajda konu hakkında sorulan soruya cevap veren Başkan Trump, açıkça yaşanan olayın varlığını kabul etmiş oldu.

The Washington Post gazetesi yazarı Marc Thiessen ile yaptığı röportajda konuşan Başkan Trump, 2018 yılında İnternet Araştırmaları Ajansı (IRA) odaklı bir saldırının, Rus hacker grubu tarafından yapıldığını kabul etti.

Donald Trump, siber saldırı için doğru dedi

Birçok kez seçimlerde yaşanan siber saldırılarla ismi anılan Başkan Trump, böyle bir olayın varlığını kabul etmiş oldu. 2018’de yapılan ara seçimler esnasında, çok da ünlü olmayan bir Rus siber saldırı ekibiyle yapılan saldırıya “Doğru.” cevabı verildi. Bu saldırı IRA odaklı yapılmış ve bu olaya ilişkin haber ve raporlar da daha önce ortaya çıkmıştı.

Yapılan saldırı sonrasında IRA internet sitesi erişilemez hale gelmişti. Gazeteci Thiessen tarafından sorulan soruya verilen cevapla birlikte ABD Başkanı ve Beyaz Saray’dan konu hakkında ilk kez kabul ediş geldi. Bu da Donald Trump siber saldırı haberlerinin doğru olduğunu ortaya çıkardı.

donal trump siber saldırı

2019’da hazırlanan siber saldırı raporunda, ara seçimler başladıktan sonra IRA’ya saldırıların başladığı ve oyların sayımına kadar birkaç gün sürdüğü belirtilmişti.

“Bak, onları durdurduk.” diyen Başkan Trump, 2016 yılında yaşanan ve sonradan soruşturmalara konu olan olaya dikkat çekti. IRA’nın bu tarihte komplo çalışmaları içinde olduğu iddia ediliyordu ve soruşturma açılmıştı.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Donald Trump’tan siber saldırı itirafı geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donald Trump’tan siber saldırı itirafı geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donald Trump’tan siber saldırı itirafı geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?