Okunma

Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor


14 Mart 2018 Çarşamba 11:30
Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor

Yaptığı açıklama ve yorumlarla sürekli gündemde olan ABD Devlet Başkanı Donald Trump, yine dikkat çekici bir açıklama yaptı. Bu açıklaması ise oldukça fantastik. Donald Trump bir Uzay Ordusu kurmak istiyor!

uzay ordusu

Donald Trump Uzay Ordusu kurmayı planlıyor

ABD Devlet Başkanı Donald Trump hakkında dikkat çekici bir haber daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan iddialara göre, Trump’ın uzay için bir ordu kurma planı var. Trump, yeni ulusal stratejilerinin arasında uzayın çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor. Tıpkı kara, hava ve deniz savaşları olduğu gibi, uzayda da bir savaş senaryosunun gerçekleşeceğini ve bu yüzden yeni bir birimin kurulması gerektiğini savunuyor.

Air Force isimli Hava Kuvvetleri’ne ek olarak Space Force adı verilen Uzay Kuvvetleri’nin kurulması gerektiğini düşünen Trump, gelecekte bunun olacağını belirtti.

Space Force isimli özel birliğin uzun zamandır hayali olduğunu ve daha önce kabul görmediğini ifade eden ABD Devlet Başkanı’nın düşüncelerine benzer bir akım Soğuk Savaş döneminde de yaşandı. Soğuk Savaş döneminde, Yardımcı Amiral olarak görev alan Charles A. Richard ve Hava Kuvvetleri Generali David Goldfein benzer şeyleri ifade etti. gelecekte uzayın yeni bir savaş meydanı olacağını savunanlar arasında yer alıyor. Aradan geçen yıllar sonrasında bu konunun tekrar gündeme gelmesi ise oldukça ilginç. Air Force ile dünyanın en büyük hava kuvvetlerinden birine sahip olan ABD’nin, gelecekte kuracağı bir Space Force girişimi ile bu konuda bir ilk olması da muhtemel.

:: Uzay Ordusu kurma fikrini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor”

  1. Megmed masy dedi ki:

    Haberleriniz için teşekkürler

  2. Kerim dedi ki:

    Adamin ucagina bak. Benim evimden buyuk. Uzay ordusu mu? Yurusun gitsin isine gucune baksin.

" Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donald Trump, Uzay Ordusu kurmak istiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "