Donald Trump’ın sosyal medya hesapları için yeni karar


17 Nisan 2021 Cumartesi 02:00
ABONE OL
Donald Trump’ın sosyal medya hesapları için yeni karar

Donald Trump, seçimleri kaybettikten sonra sosyal medya üzerinden pek çok açıklama yaptı.  Bu konuda hızlı davranan Facebook, Trump’ın hesabını provokatör nedenler gerekçesiyle askıya aldı. Facebook’un ardından Instagram‘da aynı tepkiyi verdi. Ancak Trump’ın sosyal medya hesapları, daha sonra tekrar aktif edildi. Facebook Gözetim Kurulu ise Trump’ın sosyal medya hesapları hakkında nihai kararı verecek.

Sosyal medya platformlarından Twitter’da Trump’ın hesabını süresiz askıya almıştı.

Facebook Gözetim Kurulu Donald Trump yasağını erteledi

7 Ocak’ta eski Başkan Trump’ın Facebok hesabı, eylemlerde provokatör bir rol izlediği gerekçesiyle askıya aldı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili, “Başkanın bu dönemde hizmetimizi kullanmaya devam etmesine izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yaptı. Ancak Facebook, daha sonra söz konusu hesapların yeniden aktif olmasına karar verdi.

Facebook’un kurduğu Gözetim Kurulu, tamamen bağımsız olarak Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki olayları ve Facebook’un olaylara karşı attığı adımları yakından takip ettiğini belirtti. Gözetim Kurulu, Donald Trump’ın Facebook ve Instagram üzerinden süresiz olarak yasaklanıp yasaklanmayacağı dair bir karar alacak.

Facebook Gözetim Kurulu, Twitter’da yaptığı paylaşımlarda kararın birkaç hafta erteleneceğini söyledi. Erteleme gerekçesi ise kamuoyunda konuyla alakalı 9,000 ‘den daha fazla yapılan yorum. Bütün yorumların detaylıca incelenmesi gerektiğini belirten kurul, konu hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını söyledi.

Diğer sosyal medya platformları ne yaptı?

6 Ocak’taki ABD Kongre Binası isyanının ardından Twitter, Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak yasakladı.  Twitter CFO’su Ned Segal, eski Başkan Donald Trump’ın gelecekte herhangi bir zamanda Twitter’a dönmeyeceğini söyledi. Twitter’ın aldığı bu karar, Donald Trump tekrar aday olsa dahi geçerli olacak.

Donald Trump sosyal medya

Trump’a karşı harekete geçen platformlar Twitter, Facebook ve Instagram ile sınırlı değil. Bir Discord moderatörü, Donald Trump’ın desteklendiği sunucuyu kapatma kararı almıştı. Google’da Donald Trump’ın desteklendiği sosyal medya platformu Parler‘i Play Store’dan kaldırmıştı.

Tüm bu olaylarından ardından Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu kurmayı düşündüğünü belirtmişti.
yazarAhmet Dikmen

1997 yılında Konya'da doğdu. Necmettin Erbakan Üniversitesinde Matematik ve Bilgisayar Bölümü okuyor. İlgi alanı donanım. Ahmet 2021 Nisan ayından beri Shiftdelete.net'te editörlük yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Sayın SDN ekibi biz izleyiceler olarak videolarınızı severek ***** ricam bu 5g ve 6g-le ilgili faydaları ve zararları hakkında,bilim ve teknoloji insanların verilerine dayanan,transhumanizm hakkında,teknoloji dünyayı nereye sürüklediyi ilgili videolar *****

" Donald Trump’ın sosyal medya hesapları için yeni karar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donald Trump’ın sosyal medya hesapları için yeni karar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donald Trump’ın sosyal medya hesapları için yeni karar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!