Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu


19 Ekim 2020 Pazartesi 17:00
Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu

Önceden yazılmış diyalogların yerine gerçek metin girişlerine yer veren ve kendini deneysel konuşma oyunu olarak tanıtan Don’t Make Love, Steam platformunda artık ücretsiz oynanılabilir halde sunuluyor.

Don’t Make Love Steam’de ücretsiz oldu

Birbirine aşık iki peygamberdevesinin hikayesini anlatan oyun, yaptığınız seçimlerle şekilleniyor ve farklı yollara gidebiliyor. Oyunun genel amacı ise kullandığınız diyaloglarla bu iki peygamberdevesinin üreyip ürememesine karar vermek. Ancak burada zorlu bir seçim oyuncuları bekliyor. Zira eğer içgüdülerinize teslim olur ve üremelerine karar verirseniz dişi peygamberdevesinin erkeği parçalama olasılığı bulunuyor.

Don't Make Love Steam platformunda ücretsiz oldu

Oyun aynı zamanda deneysel bir taraf da içeriyor. Yazdığınız metinleri kayıt altına alan oyun, kendi diyaloglarınızı yazarak süreci şekillendirmenizi sağlıyor. Bu yöntem küçük firmaların büyük ölçekli yapımlara girmeden önce yaptığı ve bağımsız içerik oluşturuculara bel bağladığı bir oyun mekaniğinden geliyor. Mekaniğin işe yaraması içinse oynayan kişinin rolünü oynaması gerekiyor.

Bu arada oyunun, geliştiricisi Dario D’Ambra’nın yıl içerisinde vefatı etmesinin ardından onun anısına ücretsiz halde sunulduğunu da unutmamak gerekiyor. Oyunda Dario ile birlikte çalışan diğer yapımcılar ve arkadaşları, Steam üzerinden bir hatıra mesajı yayınladı. Mesajda oyunun düşünceleri ve duyguları iletme ihtiyacından doğmasının yanında harika bir insan tarafından tasarlandığına değinildi. 

Oyunun Steam platformu üzerinden oynamak için buradan söz konusu sayfaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu gibi deneysel sanat oyunlarıyla ilgileniyorsanız, Massege Games’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçma bir oyuna benziyor.

" Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Deneysel konuşma oyunu Steam’de ücretsiz oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi