Okunma

Dream Chaser için tarih açıklandı!


08 Şubat 2018 Perşembe 12:30
Dream Chaser için tarih açıklandı!

Dream Chaser için yıllarca süren testlerin ardından ilk görev tarihi açıklandı. Dream Chaser, 2020 yılında ISS’ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dream Chaser: Uzay kargo aracı

Yıllarca süren testlerin ardından, uzay kargo aracı olan Chaser için görev tarihi olarak 2020 yılının sonları belirlendi. Chaser, ISS’ye giderek ilk görevini gerçekleştirmiş olacak. Bu çalışmanın detayları açıklanmamış olsa da Chaser’in ISS’ye yük taşımak için gideceği öngörülüyor.

Chaser, yaklaşık 5500 kg’lık yük taşıma kapasitesiyle bu alanda en çok dikkat çeken uzay araçları arasında yer alıyor. Bu yönüyle bir uzay laboratuvarı olarak kullanılabilecek kapasiteye sahip.

Dream Chaser

Sierra Nevada Corporation tarafından geliştirilen insansız yük gemisi, görev tarihinin açıklanmaması nedeniyle tartışmalara konu olmuştu. Chaser, NASA’nın ticari hizmet sözlemesi olan CRS2 ile ilk görevini gerçekleştirecek.

İnsansız uzay yük gemileri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dream Chaser için tarih açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dream Chaser için tarih açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dream Chaser için tarih açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "