Okunma

Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak!


20 Mart 2016 Pazar 06:00
Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak!

Drone kullanımı, her geçen birçok farklı alan için yayılarak devam ediyor. Son olarak ise Drone’lar, kuş popülasyonu incelemeleri için kullanılmaya hazırlanıyor.

Drone’lar, kuş popülasyonlarını izleyecek!

Avustralya Monash Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen yeni bir Drone çalışması; kuş popülasyonu araştırmalarında Drone kullanımının, insan izlenimlerine nazaran çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkardığını göstermiş oldu.

16-03/20/news_1-drone.png

Aktarılan bilgilere göre Drone ile takip edilen kuş popülasyonlarını birbirinden ayırmak, insanlar tarafından yapılana göre çok daha yüksek doğruluk sunuyor. Yapılan açıklamada, karada konuşlanmış birkaç farklı kuş popülasyonunu takip eden Drone modelinin, doğrudan insanlar tarafından takip edilmesine oranla çok daha yüksek doğruluk payı ile popülasyonları ayırabildiği bilgisi yer alıyor.

Nitekim Monash Üniversitesi, Drone aracılığı ile kuş popülasyonlarının geleceğine dair çok daha kesin araştırmaların yapılmasının mümkün olduğuna yönelik açıklamalarda bulunmuş oldu.

:: Drone modellerinin, kuş popülasyonlarının takibi için kullanılması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Dronelar çoğu yerde kullanılabilir aslında güzel teknoloji…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sarjı nasıl dayanacak?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hayırlısı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Dronelardan çıkan o rahatsız edici pervane sesini bastirabilirlerse cok daha verimli arastirmalar cikar ortaya.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Not4 güncelleme aldi

" Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone, Kuş Araştırmalarında Kullanılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "