Okunma

Drone Savar, sınır karakollarında kullanılacak!


18 Ekim 2017 Çarşamba 13:32
Drone Savar, sınır karakollarında kullanılacak!

Drone Savar, Harp Arge tarafında üretilen Türkiye’nin ilk elektromanyetik drone silahı.

Harp Arge Genel Koordinatörü Aytekin Güçlü tarafından açıklanan bilgilere göre bu silah, ilk olarak sınır karakolları başta olmak üzere sıcak bölgelerde kullanılacak. Gelecekte ise bu ürünün sivil amaçlı olarak da kullanılması planlanıyor.

Drone Savar, sınır karakolunda olacak

Aytekin Güçlü‘nün açıkladığı bilgilere göre Drone Savar için ilk sipariş alındı ve prosedürler tamamlandı. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin de eğitimlerine eklediği Drone konusu, bir hayli önemli. Çünkü insansız hava araçlarını kötü amaçlarla kullanan birçok kişi veya örgüt de bulunuyor.

Şu anda ilk olarak bazı sınır karakollarında kullanılmaya başlanacak ürünün, Ar-Ge çalışmaları sonrası sivil hayatta da kullanılabilecek farklı modellerinin çıkması planlanıyor.

Sivil kullanım ile ilgili de bazı bilgiler veren Güçlü, kötü amaçlı kişilerin size ait olan arazilerde de drone uçurabildiğini ve özellikle kamuya mâl olmuş kişilerin özel hayat gizliliğine mani olabildiğini belirtti.

:: Drone’lar ve güvenlik tehditleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Drone Savar, sınır karakollarında kullanılacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone Savar, sınır karakollarında kullanılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone Savar, sınır karakollarında kullanılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "