Okunma

Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı!


11 Mayıs 2019 Cumartesi 11:00
Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı!

Aksiyon kamerası denilince yıllardır ilk akla gelen firma olmayı başaran GoPro, Hero 5 modelinin üretiminde yaşanan gecikmeler ve ilk drone’u olan Karma‘yı geri çağırması nedeniyle 2016 yılında 373 milyon dolar zarar etmişti.

Geçtiğimiz yıl yani 2018’de ise 76 milyon dolar zarar eden GoPro nihayet 2019 yılına iyi bir başlangıç yaptı. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 20’lik bir artış ile 243 milyon dolar gelir elde eden şirket bu sayede zararını 24 milyon dolara indirdi.

GoPro 2019 yılına iyi bir başlangıç yaptı!

Şirketin kendini toparlamaya başlamasını sağlayan etkenlerden birisi, GoPro Hero 7 Black modeli ile iyi bir başlangıç yapılmış olması. Bir diğer neden ise GoPro’nun Ocak 2018 itibariyle drone sektöründen çekilmeye karar vermesi.

Müşterilerin taleplerini araştıran detaylı bir ekip kurarak aksiyon kamerası sektörüne daha iyi odaklanan GoPro yalnızca kar marjını artırmakla kalmayarak, müşterilerden gelen geri bildirimlere daha fazla önem vermek istiyor.

GoPro 2019 yılına iyi başladı!

GoPro’nun geçtiğimiz çeyrekte sevk ettiği kameraların yüzde 85’lik bölümünü Hero 7 Black modeli oluşturuyor. Aynı zamanda şirket gelirinin yüzde 90’lık bölümünü bu kamera oluşturdu. Buna ek olarak DJI’dan büyük bir rakip geliyor.

Osmo ve Osmo Pocket gibi ürünlerini kullanıcılarla buluşturan DJI bu kez Osmo Action isimli bir cihazı kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. DJI Osmo Action’un, GoPro Hero 7 Black modeline doğrudan rakip olacağı belirtiliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı!”

  1. Zad dedi ki:

    Türkçe öğrenmeniz lazım.

" Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone sektöründen çekilmek GoPro’ya yaradı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "