Okunma

Drone avcıları için yeni silah!


31 Ocak 2018 Çarşamba 14:30
Drone avcıları için yeni silah!

DroneGun ile artık drone avlamak çok daha kolay. Yasak bölgelerde yapılan drone uçuşları, DroneGun ile engellenebilecek.

DroneGun 1.1 km’lik menzile sahip

İnsansız hava araçları, şirketler tarafından gıda, ilaç taşıma gibi görevlerde kullanılıyor olsa da bazı kullanıcıların elinde adeta bir casusa dönüşebiliyor. Son dönemde sayıları artış gösteren bu küçük boyutlu hava araçlarını engellemek için çeşitli drone silahları geliştiriliyor. DroneShield, 2016 yılında geliştirdiği DroneGun’ın yeni bir modelini duyurdu.

Önceki modele göre çok daha kullanışlı olan drone silahı 1,041 x 415 x 122 mm boyutlarına sahip. Yaklaşık 6.8 kg ağırlında olan bu silah, çok kolay bir şekilde kullanılabilecek tasarıma sahip. Yaklaşık 1.1 km’lik menzil sunan silah, geniş bir frekans aralığında GPS ve GLONASS sinyallerini keserek, drone ile kullanıcı bağlantısını kesiyor.

DroneGun

Yani silah tamamen radyo dalgalarını bozarak çalışıyor. Özellikle yasak bölgelerde yapılan uçuşların drone silahı ile kolaylıkla önlenebileceği belirtiliyor. Ancak bu drone silahını almak için bazı yasal işlemlerin gerektiği, her isteyen kullanıcının satın alamayacağı belirtiliyor.

Drone silahları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Drone avcıları için yeni silah! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone avcıları için yeni silah! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone avcıları için yeni silah! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "