Drone’lar bu kez organ nakli için havalandı!


03 Ekim 2020 Cumartesi 16:00
Drone’lar bu kez organ nakli için havalandı!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki araştırmacılar kornea ve böbrek nakilleri için test uçuşları yaptılarDrone 16.5 km yol kat etti ve hiçbir şekilde organlar hasar görmedi.

Drone sayesinde organ nakli için yeni bir devir!

Nevada’daki drone test uçuşları, cihazların organları nakil için güvenli bir şekilde taşıyabildiğini göstermiştir. Taşımacılık lojistik şirketi MissionGo, kornea ve böbreklerin çöl boyunca 50 km’ye kadar taşınmasını test etmek için Nevada Donor Network ile ortaklık kurdu. MissionGo, insansız hava araçlarıyla yapılan teslimatın bağışı hızlandırabileceğini ve karbon ayak izini azaltabileceğini belirtti.

Şirket geriye kalan tek şeyin ulaşım için yetkililerden izin almaları gerektiğini bildirdi. Bununla birlikte, Federal Havacılık İdaresi (FAA) Amazon’a Prime dronları ile nakliye yapmaya başlama yetkisi verirdi.

Drone’lar şimdiye kadar iki uçuş gerçekleştirdi ancak araştırmacılar şimdi organları bağışlamak için taşıma amacıyla kullanılabileceğini gösterdi. İlk uçuşta drone korneayı bağış için özel bir kapta transfer etti ve ortalama olarak 5 dakikada 3 km yol kat etti.

İkinci uçuş, insansız hava aracı tarafından teslim edilen organlarla en uzun uçuş rekorunu kırdı. Cihaz böbreği havaalanından hızlı bir şekilde 25 dakikada 16,5 km kat edebildi.

Bu test uçuşları aynı zamanda temassız teslimat alanında da bir deneydi. Bu durumda, organlar daha az kişi tarafından taşınır ve bu da organ hasarı riskini azaltır. Araştırmacılar, uçuştan sonra organ nakli olan kornea ve böbrekleri analiz ettiler ve ulaşımın onlar üzerinde hiçbir etkisi olmadığını buldular.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Drone’lar bu kez organ nakli için havalandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone’lar bu kez organ nakli için havalandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone’lar bu kez organ nakli için havalandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!