Okunma

Dropbox’un Kapasitesi Arttı


11 Temmuz 2012 Çarşamba 07:00
Dropbox’un Kapasitesi Arttı

Bulut sektöründe rekabet giderek kızışıyor. SkyDrive‘ın hizmetini yenilemesi, Google Drive‘ın düşük fiyatlarıyla sektöre girmesinden sonra Dropbox’un pabucu biraz dama atılır olmuştu. Özellikle paralı kullanıcılarını kaybetmek isteyemen Dropbox, hem onları tutacak hem de yeni müşteriler kazandıracak bir yeniliğe gitti.

Fiyatları sabit tutup paralı müşteriler için alanları ikiye katlayan Dropbox, bir de profesyonel kullanıcılar için 500 GB‘lık yeni alan açtı. Daha önceden ayda 9.99 dolara 50 GB’lık alan kullanan kullanıcılar artık ekstra ücret vermeden 100 GB kullanacak. Yeni paralı paket alacaklar da artık aylık 9.99 dolardan 100 GB’lık alan alabilecek. Yıllık ödeme yaparsanız da indirimle 99 dolara geliyor.

Aynı zamanda 100 GB kullanan kullanıcılar da artık 200 GB kullanacak. Yine ayda 19.99 dolarlık olan 100 GB, artık aynı fiyata 200 GB oldu. Yeni kullanıcılar da ayda 19.99 ya da yıllık için 199 dolar ödeyerek 200 GB alan kullanmaya başlayabilirler. Yeni gelen alan ise 500 GB oldu. Artık internette 500 GB’lık devasa alanınız olsun istiyorsanız ayda 49.99, yılda ise 499 dolar ödemeniz gerekecek. Gerçekten büyük arşivler saklayabilecek bir alan diyebiliriz.

Rakiplerine baktığımızda ise Google 100 GB için ayda 4.99 dolar, SkyDrive ise 100 GB için yılda 50 dolar istiyor. Fiyatlara bakıldığında Dropbox halen iki katı pahalı gözüküyor.

:: Dropbox’un yarışta şansını nasıl görüyorsunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Dropbox’un Kapasitesi Arttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  dropbox tek geçerim gerileri fıss bide 10 gb filan yer verse herşey süper 😀 burdan yetlkililere sesleniyorum 🙂
  en az 10 gb

 2. SDN Okuru dedi ki:

  SugarSync rulezz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  rakabet ucuzlatır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hepsini tek tek kurup denedim, kullanım kolaylığı ve güncelleme hızı olarak Dropbox hepsinden üstün.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Benim skydrive da 25 gb daha da fazla olmali aslinda benimki 1998 de almistim hesabi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sky Drive kullanıcılarını 7 GB’ye düşürmeden önce 25 gb alan kullanıp kullanmak istemediğinizi soruyordu. Kullanmak istediğinizi belirtmiş olsaydınız 7GB değil, 25 GB kullanıyor olacaktınız.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ücretsiz kısmını arttırmak bizim elimizde arkadaşlar 🙂 ne kadar arkadaşınıza davet gönderip onaylarlarsa 500 mb kazandırıyor 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İki katı pahalı olsa da kullanışlı olması (kendi fikrim ) daha iyi. diğer leri birbiriyle entegrelei çalışması ortalığı karıştırıyor biraz ben şu an dropbox kullanıyorum yandex 10 gb veriyor ama bana sorarsanız az ama daha kullanışlı dropbox

 9. SDN Okuru dedi ki:

  skydrıve 25gb

 10. SDN Okuru dedi ki:

  skydrive da eski kullanıcılara bir ara kampanya ile 25 GB yapmıştı. bu kampanyadan yararlananların 25 GB. Benimde şu an 25 GB

 11. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  Ama benim alanım artmamış hala 71 gb

 12. NecronomicoN dedi ki:

  su bizim ucretsiz kapasite de ikiye katlanaydi iyiydi )

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ne alakası var 7 gb var skydrive

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ***** yeter!!!

 15. SDN Okuru dedi ki:

  “Google Drive 100 gb ayda 4.99 tl” en cazip hala Google.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  25 mi 7 mi skydrive

 17. serkay1578 dedi ki:

  Skydrive 25gb ücretsiz gayet yeterli

 18. SDN Okuru dedi ki:

  ücretsiz kısmı çok kullanışlı ama ..

" Dropbox’un Kapasitesi Arttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dropbox’un Kapasitesi Arttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dropbox’un Kapasitesi Arttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "