Okunma

N97’ye Özel Widget


28 Ağustos 2009 Cuma 09:41
N97’ye Özel Widget

Nokia’nın yeni Symbian’lı amiral gemisi N97, “widgetlar” ile ana ekranında görsellik ve kullanışlılığı birlikte sunuyor. Bu küçük yazılımların en maharetlilerinden biri de cihaza özel bir uygulama olan “Calender Widget”.

N97 üzerindeki Symbian ajandasını aktif olarak kullanıyorsanız, bu uygulama sizi fazlasıyla memnun edecektir. Kayıtlı olan randevu bilgilerini, tarihsel sırayla bekleme ekranına taşıyan yazılımımız, şık bir görüntüye sahip olması itibariyle de oldukça kullanışlı. Ancak yazılımı asıl çekici kılan çift pencere desteğine sahip olması. Bu sayede gelecekteki randevular sürekli göz önünde olmuş oluyor. Ayrıca kayıtların 30 saniyede bir otomatik olarak güncellendiğini de belirtmekte yarar var.


Herhangi bir kaydın üzerine tıkladığınız takdire ajandaya yönlendiriliyorsunuz.

İkincil pencereyi gizleme özelliğine de sahip olan uygulama, her ekranda 5 satır gösterebilme yeteneğine sahip. Sistem kaynaklarından çok düşük değerler kullanarak çalışan programımız cihazı kesinlikle yormuyor. Yazılımı indirmek için buradaki adresi kullanabilirsiniz.

:: Mobil cihazınızdaki ajandayı aktif olarak kullanıyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" N97’ye Özel Widget konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere N97’ye Özel Widget ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda N97’ye Özel Widget ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "