Okunma

Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor


24 Nisan 2009 Cuma 10:36
Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri’nin ana sponsoru Türk Telekom, çocuk portalı “TT Çocuk” üzerinde dünya çocuklarının portal üzerinden iletişim kurmalarını sağlayan bir platform geliştirdi. Dünya çocuklarını internet üzerinde buluşturmayı amaçlayan bu platformu geliştirmek üzere Türk Telekom ve Google işbirliği yaptı. Günlük ortalama 6.5 milyon tıklanma oranı ve 140 bin ziyaretçi ile çok kısa bir zamanda çocukların buluşma noktası haline gelen “TT Çocuk” artık dünya çocukları tarafından da ziyaret edilebilecek


Farklı ülkelerden çocuklar TT Çocuk üzerinde aynı dili konuşuyor.

TT Çocuk portalı bünyesinde tasarlanan bu özel platform, İngilizce ve Türkçe destekli içeriği ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklara ortak bir dilde konuşma imkanı sağlıyor. Dünya’da bir ilk olarak Google işbirliği ile hayata geçirilen online sohbet sistemi, farklı ülkelerden siteye giriş yapan çocukların yazdıkları mesajları tercüme ederek onlara birbirleriyle iletişim kurma imkanı sağlıyor.

:: 23 Nisan’larda evinizde yabancı çocuk misafir ettiniz mi?

Bilgi için: TT Çocuk
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Süper bir sistem..

" Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünya Çocukları Aynı Dili Konuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "