Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu


07 Mart 2016 Pazartesi 21:59
Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu

Doodle’lar ile arama motorunu renklendiren Google bu sefer Dünya Kadınlar Günü Doodle’ı ile gündemde. Geçtiğimiz ay Artık Yıl için Doodle hazırlayan Google, Dünya Kadınlar Günü 2016 için Doodle hazırladı.

16-03/08/google-dunya-kadinlar-gunu-doodle.png

Google, Dünya Kadınlar Günü için özel olarak bir video da yayınladı. Dünyanın her tarafından her ırktan, dinden ve dilden kadınların yer aldığı Dünya Kadınlar Günü 2016 videosu #OneDayIWill etiketiyle sizlerle.

Dünya Kadınlar Günü Nedir?

Dünya Kadınlar Günü veya Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak adlandırılan özel gün kadınların sosyal ve siyasi hayatını geliştirmesine yardımcı olmak ve ekonomik, sosyal ve siyasi başarılarını kutlamak adına her yıl 8 Mart’ta kutlanıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için çok özel bir tarih. 8 Mart 1857’de New York’ta fabrikayı protesto eden emekçi kadınlar fabrikaya kilitlenmiş ardından çıkan yangın 129 kadın işçinin ölümüne sebep olmuştu.

Bu olaya tepki olarak 1910 yılından itibaren 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına karar verildi. Ülkemizde 1921 yılında ilk kez Emekçi Kadınlar Günü adıyla kutlanmaya başlanan Dünya Kadınlar Günü olayın gerçekleştiği ABD’de ancak 1977’den itibaren kutlanmaya başlandı.

:: Dünya Kadınlar Günü Doodle’ını nasıl buldunuz?
yazarFatih Koç

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Fatih, bir yandan da teknoloji, oyun ve sinema sektörüyle ilgileniyor. İnternet ile tanıştığı günden beri MMO oynuyor ve oyun yapımcısı olma yolunda ilerliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şapka takmadığı için asılan Şalcı Bacıyı da unutmayalım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Atatürk Türkiyesi … Geri gel lütfen.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kadınlar gününüz kutlu olsun 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.

" Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "