Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama


27 Mart 2020 Cuma 11:00
Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama

Corona virüsü hakkında yanlış bilgilerin daha fazla kişiye ulaşmasının önüne geçmek Dünya Sağlık Örgütü mobil uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) yaşanan Corona virüsü pandemisi sebebiyle internet sitesini sürekli güncel tutuyor. Salgın hakkında yanlış bilgilere ulaşmanın önüne geçmek isteyen Dünya Sağlık Örgütü, Android ve iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için COVID-19 hakkında bir mobil uygulamayı yakında kullanıma açacak.

Dünya Sağlık Örgütü mobil uygulaması ile Corona virüsün karşısında

Bildiğiniz gibi salgından da hızlı bir şekilde yayılan yanlış bilgiler ve haberler panik ortamını körükleyebiliyor. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 için halkı bilgilendirici yeni bir uygulamayı yakında kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

Mobil uygulamanın yanında bir de internet versiyonu da olacak uygulama doğrulanmış haberlerden, bilgilendirici içeriklere kadar birçok detayı barındırıyor olacak.

WHO MyHealth adı altında lanse edilecek yeni uygulama, gönüllü uzmanlardan oluşan bir ekibin ürünü. Uygulamanın geliştirici ekibinde,  Google uzmanları ile birlikte eski Google ve Microsoft çalışanlarının yanı sıra büyükelçilerden oluştuğu belirtiliyor.

Uygulama yakında mobil tarafa gelecek gibi duruyor. Bunun yanında uygulama açık kaynaklı olarak oluşturulduğu için sürekli de gelişime açık olacak.WHO MyHealth, Google Haritalar gibi diğer uygulamalar ile etkileşime girip, kullanıcıların teşhis durumunu kontrol etmesini sağlarken aynı zamanda hastalığın yayılma haritasına da daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Uygulama şu an için hala geliştiriliyor olsa da gönüllü olarak bu geliştirme aşamasına katılabilirsiniz. Söz konusu uygulamanın yakın zamanda ortaya çıkması planlanıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?