Okunma

Dünyada Kaç Telefon Kullanımda?


26 Aralık 2008 Cuma 16:30
Dünyada Kaç Telefon Kullanımda?

GSM operatörlerinin sesi olan 3G Americas, Aralık 2008 itibarıyla dünya genelinde 4 milyar cep telefonunun kullanımda olduğunu açıkladı. Dünya nüfusunun %60’ına denk gelen bu tablo, bazı ülkelerde milyonlarca kullanıcının ilk kez kablosuz şebekelerle tanışıp, sosyo ekonomik ve politik konumlarını değiştirdiklerini gözler önüne seriyor. Yeni nesil LTE şebekelere geçiş zamanının yaklaştığına dikkat çeken 3G Americas Başkanı Chris Pearson, “Üçüncü nesil teknolojiler gelişmeye devam ederken, bir yandan da LTE‘ye doğru yolu daha net hale getiriyor.” yorumunu yaptı.

Diğer bir araştırma ise, 415 milyon cep telefonu kullanıcısının 3G şebekelere abone olduğunu ortaya çıkardı. Bunların %77’si HSDPA/UMTS, geri kalan 95 milyonluk bölüm ise CDMA EV-DO ağlarından faydalanıyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyada Kaç Telefon Kullanımda?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1 milyar ile kaçrdım

" Dünyada Kaç Telefon Kullanımda? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyada Kaç Telefon Kullanımda? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyada Kaç Telefon Kullanımda? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "