Okunma

Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi


25 Temmuz 2009 Cumartesi 04:21
Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi

AMD bugün GLOBALFOUNDRIES ve önde gelen federal ve yerel yöneticilerle katıldığı temel atma töreninde, New York Eyaletindeki Luther Forest Teknoparkı‘nda (LFTC) kurulacak son teknoloji ürünü yarıiletken üretim tesisi Fab 2 için düğmeye bastı. New York Eyaleti’nin tarihindeki en büyük özel sektör yatırımı olan projenin, 2012 yılında üretime başladığında, dünyadaki en gelişmiş yarı iletken üretim tesisi olması bekleniyor.

GLOBALFOUNDRIES, AMD ve Advanced Technology Investment Company (ATIC) arasında bir ortak girişim olarak 2 Mart 2009 tarihinde kurulmuştur. Fab2, 2012 yılında üretime başlayacak. 

Fab 2, AMD’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir lider yarıiletken üretim tesisi kurmaya yönelik uzun vadeli vizyonunun doruğunu oluşturuyor. Bu, binlerce iş imkanı yaratmak ve ileri teknoloji endüstrisinde ABD’nin rekabetçiliğini arttırmak için büyük bir fırsat,” diyen AMD CEO’su Dirk Meyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “GLOBALFOUNDRIES‘in tüm yarıiletken tasarımı sektörü için ideal bir teknoloji ortağı olması, üretim kapasitesine maliyet bakımından verimli bir erişim imkanını, daha önce görülmemiş ölçekte sunması beklenmektedir.

GLOBALFOUNDRIES‘in planladığı milyar dolarlık araştırma ve geliştirme ile kapasite artışı yatırımları, şirketin önde gelen yarıiletken üreticilerinden olmasını sağlayacak ve bu döküm şirketini, AMD‘nin yenilikçi ürünlerini piyasaya sunması için ideal teknoloji ortağı haline getirecektir.”

:: AMD’nin bu yatırımları piyasalara nasıl etki edecek?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "