Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı!


06 Eylül 2020 Pazar 15:35
Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı!

Başlığı yanlış okumadınız zira Dominic Montante adlı tasarımcı sakalına önem veren erkekler için ‘‘sakal düzleştirici” bir cihaz tasarlamış. Sakallarının dağınık, biçimsiz ya da kıvırcık olduğundan şikâyet eden erkeklere özel geliştirilen bu sakal düzleştirici cihaz dışarıdan minik bir saç düzleştiricisine benziyor. Zira zaten bunun yanında kısa saçlarda işlem yapmayı da sağlıyor. Aberlite sakal düzleştirme cihazı hakkında dikkat çeken detaylara bakalım:

Sakal bakımı yapmayı seven erkeklere: Sakal düzleştirme cihazı

Erkekler özellikle sakallarına ayrı bir önem gösteriyor. Kickstarter üzerinde kitlesel fonlamaya giren Aberlite Pro, sakalları ve kısa saçları şekillendirmek için tasarlanmış bir cihaz. Bu cihaz ile birlikte sakalları karışık ve kıvırcık yapıda olan erkeklere, sakal yapısını bozmadan sakallarını düzleştirme imkânı sunuluyor.

sakal-duzlestirme-cihazi-01

Negatif iyon teknolojisine sahip olan ve  sakalları şekillendiren cihaz, klasik saç düzleştiriciler gibi ısıdan zarar görmeyi engelliyor. Saç kıllarından üç kat daha kalın olan sakal yapısı, şekle girmesi için daha yüksek ısılara maruz kalması gerekiyor. Saçların aksine sakal bakımı bu yüzden daha zor hale geliyor.

İşte bu sorunu çözmek amacıyla geliştirilen Aberlite Pro, klasik düzleştiricilerin aksine, tarak yapısında bir düzleştirici. Sakal sıklığına göre ayarlanan 8 sıcaklık ayarı bulunuyor ve basit bir tarama hareketiyle kolay kullanım sunuyor. Bu arada ürün aynı zamanda saç düzleştirmeye olanak sağlıyor.

sakal-duzlestirme-cihazi-04

Hassas ciltli kullanıcılarda bile sorun yaşanmadığı söylenen cihaz şu anda Kickstarter üzerinden, 10 bin dolar olan hedefini tutturmuş durumda. Cihaz 120 bin dolarlık bağış toplamasıyla dikkat çekiyor. Zaten kısıtlı bir piyasa çeşitliliği olan sakal cihazlarına teknolojik bir alternatif eklenmiş oluyor.

19 Eylül’de piyasaya çıkması beklenen cihazın, normal fiyatı 120 dolar ancak ön siparişte alırsanız 59 dolara geliyor. Cihazı merak edenlerin incelemesi için Kickstarter sayfasını buraya ekliyoruz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  olum ben onla saçımı bile düzleştiririm

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Sonunda bir allahın kulu bu şeyi üretti yani…

" Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!