Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı!


06 Eylül 2020 Pazar 15:35
Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı!

Başlığı yanlış okumadınız zira Dominic Montante adlı tasarımcı sakalına önem veren erkekler için ‘‘sakal düzleştirici” bir cihaz tasarlamış. Sakallarının dağınık, biçimsiz ya da kıvırcık olduğundan şikâyet eden erkeklere özel geliştirilen bu sakal düzleştirici cihaz dışarıdan minik bir saç düzleştiricisine benziyor. Zira zaten bunun yanında kısa saçlarda işlem yapmayı da sağlıyor. Aberlite sakal düzleştirme cihazı hakkında dikkat çeken detaylara bakalım:

Sakal bakımı yapmayı seven erkeklere: Sakal düzleştirme cihazı

Erkekler özellikle sakallarına ayrı bir önem gösteriyor. Kickstarter üzerinde kitlesel fonlamaya giren Aberlite Pro, sakalları ve kısa saçları şekillendirmek için tasarlanmış bir cihaz. Bu cihaz ile birlikte sakalları karışık ve kıvırcık yapıda olan erkeklere, sakal yapısını bozmadan sakallarını düzleştirme imkânı sunuluyor.

sakal-duzlestirme-cihazi-01

Negatif iyon teknolojisine sahip olan ve  sakalları şekillendiren cihaz, klasik saç düzleştiriciler gibi ısıdan zarar görmeyi engelliyor. Saç kıllarından üç kat daha kalın olan sakal yapısı, şekle girmesi için daha yüksek ısılara maruz kalması gerekiyor. Saçların aksine sakal bakımı bu yüzden daha zor hale geliyor.

İşte bu sorunu çözmek amacıyla geliştirilen Aberlite Pro, klasik düzleştiricilerin aksine, tarak yapısında bir düzleştirici. Sakal sıklığına göre ayarlanan 8 sıcaklık ayarı bulunuyor ve basit bir tarama hareketiyle kolay kullanım sunuyor. Bu arada ürün aynı zamanda saç düzleştirmeye olanak sağlıyor.

sakal-duzlestirme-cihazi-04

Hassas ciltli kullanıcılarda bile sorun yaşanmadığı söylenen cihaz şu anda Kickstarter üzerinden, 10 bin dolar olan hedefini tutturmuş durumda. Cihaz 120 bin dolarlık bağış toplamasıyla dikkat çekiyor. Zaten kısıtlı bir piyasa çeşitliliği olan sakal cihazlarına teknolojik bir alternatif eklenmiş oluyor.

19 Eylül’de piyasaya çıkması beklenen cihazın, normal fiyatı 120 dolar ancak ön siparişte alırsanız 59 dolara geliyor. Cihazı merak edenlerin incelemesi için Kickstarter sayfasını buraya ekliyoruz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Sonunda bir allahın kulu bu şeyi üretti yani…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

olum ben onla saçımı bile düzleştiririm

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Alan varmı memnunmusunuz

" Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyadaki ilk profesyonel sakal düzleştirme cihazı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!