Okunma

Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft


12 Kasım 2011 Cumartesi 15:52
Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft

Çalışanlarına güven, gurur ve arkadaşlık ortamı yaratma konusunda gerçek anlamda ciddi bir sorumluluk içinde olan şirketleri karşılaştıran araştırmaya, 45 ülkeden 5.500 ‘den fazla şirket katıldı.

Bu ödülü layık görülmüş olmaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Microsoft Başkanı Steve Ballmer, “Çalışanlarımız ile birlikte yarattığımız kurum kültürümüz ile gurur duyuyorum. Dünya genelinde milyonlarca şirket ve milyarlarca kişi için daha iyi bir hayat sunabilmek için teknoloji alanındaki yeniliklerimizi sürdürüyoruz. Değerli çalışanlarımız ile birlikte tutkuyla oluşturduğumuz cesur fikirlerimizi hayata geçireceğimize ve odaklandığımız tüm hedeflere ulaşacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

Microsoft Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Belgin Ertam ise ödül ile ilgili olarak, “Microsoft Türkiye ekibi olarak teknolojinin insan hayatını nasıl değiştirdiği ile ilgili tutkumuzun ve birlikte yarattığımız kurum kültürünün kalitesinin bu ödülle tanınması gurur vericidir” dedi.

‘Dünyanın En İyi Çokuluslu Şirketi Listesi’nde yer alabilmek için firmaların en az beş defa “Ulusal En Büyük Şirket” listesinde yer alması gerekiyor.

Dikkat edilen diğer kriterler arasında dünya çapında en az 5 bin çalışanı istihdam etmek ve bunların yüzde 40’ının firmanın genel merkezinin bulunduğu ülke dışında çalışması gibi ayrıntılar da yer alıyor.

:: Sizin hayalinizdeki iş yeri neresi?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

13 yorum - “Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft”

 1. fraud3 dedi ki:

  bir iki sene önce de google seçilmişti sanırım

 2. KadirSenkaya dedi ki:

  Hayalim Microsoft Türkiye ofisinde çalışmak. Umarım başarırım.

 3. engerex dedi ki:

  Microsoft yolda vakit ***** />

 4. sdelta dedi ki:

  Bir yazılım geliştirici olarak BENDE VARIM.

 5. harun.arslan dedi ki:

  Neden fark ense mi?

 6. topalsolucan dedi ki:

  bu konudan 2 tane açmışsın

 7. finix dedi ki:

  Cidden en büyük hayalim Microsoft’ta çalışmak. Havasıda cabası.

 8. xmRipper dedi ki:

  Google’ı araştırmamış bunlar heralde ^^

 9. kosasker dedi ki:

  Sanırım insanın kendi iş yerinden daha iyi çalışacak bir yeri olamaz.

 10. virtual worms dedi ki:

  tam isabet. Günümüzde modern kölelik çok yaygın herkes para için çalışır olmuş. Kefenin cebi yok. Hem çalışıp hem yaşayacaksın. Zaten kendi iş yerin varsa ne ala. Hergün programlanmış bir robot gibi insanlar

 11. topalsolucan dedi ki:

  modern köle olaraksa doğru. günümüzün en rahat kölesi orada çalışandır.

  bana sorarsan kişinin her ne olursa olsun kendi iş yeri dünyanın en güzel çalışma yeridir.

 12. preferst dedi ki:

  Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft

  Great Place to Work adlı küresel araştırma, danışma ve eğitim firması tarafından yapılan ve ilki düzenlenen ‘Dünyanın Çalışılacak En İyi Şirketleri’ listesinde Microdoft birinci *****

  Microdoft galiba Microsoft’un Çin versiyonu

" Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın Çalışılabilecek En İyi Yeri Microsoft ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "