Dünyanın en başarılı PC korku oyunları


18 Haziran 2020 Perşembe 16:00
Dünyanın en başarılı PC korku oyunları

Korku oyunları bir neslin en sevdiği tür arasında yer alıyordu. PlayStation’daki o ilk korku oyunları, grafikleri kötü olan PC korku oyunları, tutkunlar hep bu oyunlar ile büyüdü ve o nesil artık, üst düzey grafiklere sahip oyunları oynayabiliyor. Hem hikaye bazında hem de grafikler bazında değerlendirildiğinde dünyanın en başarılı PC korku oyunları listesini yapmak biraz zor oldu.

Her açıdan değerlendirmek gereken bir alan olduğu için, bu listeye, satış rakamları, kullanıcı yorumları, grafikler, oynanış süresi gibi değişkenler değerlendirilerek oluşturuldu. İşte sizler için hazırladığımız dünyanın en iyi PC korku oyunları!

Dünyanın en başarılı PC korku oyunları

Bu listede özellikle hikaye kurgusu ve ani çıkan canavarlar ile birlikte kalp atışlarını hızlandıran oyunlar yer alıyor. Outlast, Resident Evil ve Amnesia gibi oyunlar yer alıyor. Elbette liste bunlarla da sınırlı değil.

Silent Hill Serisi


Konami imzalı oyunun ilk versiyonları 1998’li yıllarda PlayStation için çıktı. Gerçekten o zamanlar için oldukça korkunç olan oyunun, grafikleri de dönemine göre oldukça iyiydi. Sonrasında oyunun popülerliğini artırmasıyla birlikte karşımıza başka platformlarda da çıkmaya başladı. Silent Hill: Homecoming adıyla 2008 yılında karşımıza çıkan oyunun PS serisinden daha az beğenildiğini söyleyebiliriz.

Serinin tutkunları için en yakın tarihli olarak karşımıza Silent Hill 2: Enhanced Edition çıkmıştı oyunun fragmanını yukarıya ekliyoruz. Silent Hill 2: Enhanced Edition, modern bir geniş ekran kamerayı oyuna dahil ediyor, daha yüksek çözünürlükler sunmak adına ekranda düzeltmeleri içinde barındırıyor. PC sürümü için çeşitli görsel, ses ve hata iyileştirmeleri eklenen oyun için devam eden geliştirme paketleri de sunuluyor.

dunyanin-en- basarili-PC-korku- oyunlari-dunyanin-en-iyi-korku-oyunlari-en-korkunc-oyunlar-01.jpg

Silent Hill 2’nin kısaca hikayesi:

Oyun, ölmüş karısından aldığı bir mektup üzerine onu aramak için küçük, kırsal ve hayali bir Amerikan kasabası olan Silent Hill’e giden ana karakter James Sunderland’in öyküsünü anlatıyor.

Oyun James’in terk edilmiş kasabaya gelişi ve karısını aramaya başlaması ile başlıyor. James karısını aradığı süre boyunca kasabanın da dönüşüme uğradığını görürüz, Karanlığın, vahşetin ve korkunç yaratıkların bulunduğu bir mekan haline gelen bu kasaba siz oyuncular için de o hale bürünüyor.

Silent Hill serisindeki oyunlar zaman zaman psikolojik korku olarak da konumlandırılıyor ve insan doğasına yönelik hem anlatısal hem de psikoanalitik yönlere vurgu yapmasıyla oyunseverler tarafından seviliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Dünyanın en başarılı PC korku oyunları”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Playstation listesini de yapacaksanız, The Last Of Us 2 ve 1. Oyunu da eklemelisiniz..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazıyı hazırlayan arkadaş oyuncu değil herhalde… Cümlelerde kullanılan “siz oyuncuların” ifadesi çok garip duruyor. Yazarın severek, kendi görüşlerini değilde, başka birisinin cümlelerini aktarıyormuş hissi uyandırdı.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Oyuncuyum elbette ancak bu listeyi kendi keyfime göre değil, oyunseverlerin puanlarına göre hazırladım. Bu sebeple o şekilde ifade etmem gerekiyor. Kişisel hesaplarımda yazdığım yazılarda” kendime” ait yorumların olması daha olası. Tavsiyem onlara bakmanız yönünde.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Among the Sleep. Türkçe alt yazı destekli. Kesinlikle oynanmalı. Müthiş bir hikaye

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Doom oyunuda korkinc

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Painkiller efsanedir onu yazın

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Dead spacede korkunctu

" Dünyanın en başarılı PC korku oyunları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın en başarılı PC korku oyunları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın en başarılı PC korku oyunları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!