Okunma

Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede!


23 Kasım 2010 Salı 09:15
Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede!

Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret ettiyseniz, hayret verici bir nokta dikkatinizi çekmiştir: S.U.V’lar her köşe başındadır, yollar muazzam genişliktedir, yüksek binalar gökyüzünü delip geçer. Amerikalıların her şeyin devasa olması yönünde ilginç bir saplantısı vardır.

 

Şimdi de, dünyada yaratılmış en büyük uydu olan NROL-32, Delta 4 Heavy roketinin desteğiyle atmosfere yollandı ve sonunda gezegenin yörüngesine oturtuldu. NROL-32, yalnızca A.B.D’nin büyüklük takıntısının bir ürünü değil, hayati bir öneme sahip: Dev uydunun, Soğuk Savaş sırasında yörüngeye oturtulmuş ve miyadını doldurmuş tüm uyduların yerini tutması bekleniyor. Komplo teorilerine değinmeye niyetimiz yok ancak görevin, yalnızca “hava raporu” almakla sınırlı olmadığını düşünmemek elde değil.

:: Sizce bu uydunun hedefi nedir?

 

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ***** sitesindeki logodan belli aslında hizmet ettiği sistem…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bizim uyduların da hepsi hava durumunu öğrenmek için zaten 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    sonuçta amerika bu bunun altındada bi bit yeniği vardır

" Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Büyük Uydusu Yörüngede! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "