Okunma

Dünyanın en hızlı drone’u!


15 Temmuz 2017 Cumartesi 10:00
Dünyanın en hızlı drone’u!

Günümüzün popüler hava aracı drone’larda performans, tasarım, malzeme yapısı gibi çeşitli değişkenlere yönelik iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Teknolojik yeniliğin üst noktası olarak gösterilen RacerX, hız rekoru ile Guinness Dünya Rekorlar listesine girdi ve şimdiden yarışmaların en güçlü birincilik adaylarından oldu.

Rekor: 263 km/saat

Geçtiğimiz yıl başlayan Drone Racing League (DRL) yarışları, geliştiricileri hızlı drone’lar tasarlamaya teşvik etmişti. RacerX drone, bu yarışların direktörü tarafından el yapımı şekilde üretildi.

Sadece 800 gram ağırlığındaki RecerX,  iki adet 1300 mAh lityum polimer batarya ile çalışıyor ve 42 V’luk güç aktarma organına sahip. Hız denemesi yapılan drone, 263 km/saaat hız rekoru ile “batarya ile çalışan en hızlı quadcopter” olarak kayıtlara geçti.

Aşağıdaki videoda RacerX hız testini izleyebilirsiniz.

Dünyanın en hızlı yarış drone’u RacerX, yıllarca süren teknolojiğin doruk noktası olarak tanımlanıyor. Formula yarışlarından esinlenilen Drone Racing League’in (DRL) ikincisi 28 Temmuz 2017’de düzenlenecek ve ESPN’den canlı olarak izlenebilecek.

::Drone hız rekoru hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Dünyanın en hızlı drone’u!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O da bişey mi? Ben akıllı dorone yapacam, çalıştıracaksın, havada seni takip edecek, kamerasıyla çekecek devamlı, engel algılama sistemi ile de, tel, direk, duvar vs çarpmayacak, ve ilk olan mini güneş paneli ile kendi kendini şarj edecek. El çantanı yere bırakıp düğmeye basınca, çantanın üzerine inip kendini durduracak. Kedi köpek gezdirmek yerine, dorone gezdirmek moda olacak.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çok güzel haber.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Konuda bir yanlışlık var. 179 mil 290 km'ye tekabül ediyor. Konuda 263 km yazmışsınız. Kısa sürede düzenlemenizi öneriyorum.

" Dünyanın en hızlı drone’u! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın en hızlı drone’u! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın en hızlı drone’u! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "