Okunma

Dünyanın En İyi Global Şirketi


07 Ekim 2009 Çarşamba 17:04
Dünyanın En İyi Global Şirketi

18 ülkeden farklı iş kollarına sahip dünyadaki halka açık en büyük 2500 şirketin incelendiği araştırmada, global krizin hakim olduğu 2008 yılını minimum 10 milyar dolar satış ile tamamlayan ve bu satışların en az %25’i şirketin ana vatanı haricindeki bölgelerden gelen şirketler ön plana çıktı. A.T. Kearney tarafından geçen yıl 25 şirket listeye yer almaya hak kazanırken bu sene yenilikçi, sürdürülebilir büyüme sağlayan ve geleceğe dair vizyon sahibi olan lider şirketlerin sayısı 40’a ulaştı.

 

Nintendo’nun uyguladığı yenilikçi stratejiyi örnek alarak yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken Google 2. sırada yer alırken, Apple En İyi Şirketler Global Top 40 listesinin 3. sırasında yer aldı.

 

Japon oyun elektronik ve yazılım üreticisi Nintendo, son 5 yıldaki satışlarında yıllık dönemde %36’lık bir büyüme ve ortalama %38 değer artışı kaydederek 2009’un En İyi Şirketler Global Top 40 sıralamasında birinci sırada yer almayı başardı.

:: Siz göre en iyi global şirket hangisi?

 

 

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın En İyi Global Şirketi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu listeyi türkiyeye göre yapsalardı nintendonun sonuncu olacağına adım gibi eminim
    birincide turkcell olurdu yine adım gibi eminim

" Dünyanın En İyi Global Şirketi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En İyi Global Şirketi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En İyi Global Şirketi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "