Okunma

Dünyanın En Küçük Full HD Ekranı: HAST


26 Ekim 2010 Salı 07:50
Dünyanın En Küçük Full HD Ekranı: HAST

iPhone 4′ün 3,5 inç boyutundaki 960 x 640 çözünürlükteki ekranını görenler, görüntü kalitesinin ne kadar üst düzeyde olduğunu biliyorlardır. (iPhone En İyi Olduğu 8 Konu)

Apple’ın iddiasına göre insan gözünün algı sınırlarını zorlayacak kadar piksel yoğunluğuna sahip olan Retina Display adlı iPhone 4 ekranı 326 ppi’lık (pixel per inch – inç başına düşen piksel) yoğunluk sunuyor.

 

HAST adı verilen ekran 4,8 inç boyutta Full HD çözünürlük sunuyor

 

Daha Yoğun Pikseller

Her ne kadar Apple 300 ppi ve civarını insan gözünün sınırı olarak kabul etse de Casio ve Toppan Printing adlı Japon firmasının ortak girişimi olan ORTUS’un HAST adını verdiği ekran bu seviyenin çok üzerine çıkıyor.

4,8 inç boyutundaki HAST (Hyper Amorphous Silicon TFT), 458 ppi’lık piksel yoğunluğu ile 1920 x 1080 ya da diğer bir deyişle Full HD görüntü verebiliyor.

Dünyanın en küçük Full HD ekranı olma özelliğine sahip olan HAST, 16,8 milyon adet renk gösterebilme yeteneğine ve 160 derecelik izleme açısında sahip.

 

:: Bu ekranın akıllı telefonlarda kullanılmasını ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın En Küçük Full HD Ekranı: HAST konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Küçük Full HD Ekranı: HAST ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Küçük Full HD Ekranı: HAST ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "