Okunma

Dünyanın En Küçük Stop Motion Filmi


22 Eylül 2010 Çarşamba 09:30
Dünyanın En Küçük Stop Motion Filmi

Maketler ya da hamurdan yapılmış nesneleri, her kare için farklı konuma sokarak fotoğraflayıp, daha sonra bunları birleştirip film haline getirme tekniğine Stop Motion adı veriliyor.

İngiliz animasyon şirketi Aardman Animations tarafından yapılan Dot adlı stop motion film, dünyanın en küçük boyutlu stop motion filmi olma özelliğine sahip.

#y3/6010c72c19d6b71b861152ce3d688c3b.flv#

 

Dot adlı bu hoş filmin nasıl yapıldığını bir sonraki sayfada görebilirsiniz.

Nasıl Yapıldı?

Üzerinde 12 MP’lik kamera bulunan Nokia N8 cep telefonunun üzerine CellScope adı verilen bir mikroskop yerleştirilerek çekilen film Guiness Rekorlar Kitabı’na da girdi.

Sadece 8,89 mm uzunluğunda olan ana karakter, bilgisayar üzerinde tasarlandıktan sonra 3D yazıcıdan elde edilmiş. 50 farklı şekilde tasarlanan karakter daha sonra sanatçılar tarafından tek tek boyanmış.

Hareketli Arka Plan

Filmdeki arka plan ise, özel bir platform üzerine yerleştirilerek kameranın konumuna göre yer değiştirecek şekilde tasarlanmış.

Dot adlı bu kısa filmin nasıl çekildiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

#y3/67537c9370b907b4f748226f4caa6449.flv#

 

:: Bu yöntemle bir film çekmeyi denemek ister miydiniz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172623-dunyanin-en-kucuk-stop-motion-filmi-new-post.html

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın En Küçük Stop Motion Filmi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Küçük Stop Motion Filmi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Küçük Stop Motion Filmi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "