Okunma

Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı


16 Eylül 2009 Çarşamba 13:16
Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı

Z Corporation adlı bir firma dünyanın en ucuzu olduğunu iddia ettiği yeni bir 3D tarayıcıyı piyasaya sürdü. ZScanner 600 adlı bu cihaz dünyanın en ucuzu olabilir belki ama yine de fiyatı birçoğumuz için hala oldukça pahalı gelecektir. ZScanner’ın  piyasaya çıkış fiyatı sadece ve sadece 28.900 dolarcık(!)

Nesneleri üç boyutlu olarak tarayarak elde ettiği veriyi bilgisayara aktarmaya yarayan bu aletlerin fiyatları genelde 100.000$ civarında değişiyor. ZScanner’ın en güzel özelliklerinden biri alanların tek tek görüntüsünü çekip aktarmak yerine bir adet devamlı görüntüyle veriyi elde edebilmesi.

Beraberinde 3D CAD yazılım paketi ile birlikte gelen ZScanner yurt dışında piyasya çıktı.

:: ZScanner’ın fiyatı sizce ucuz mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    AYnı firmanın birde Z printer adlı 3 boyutlu yazıcısı var.

" Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Ucuz 3D Tarayıcısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "