Okunma

Dünyanın Hava Trafiği Çok Yoğun


02 Ocak 2011 Pazar 13:54
Dünyanın Hava Trafiği Çok Yoğun

Dünya üzerinde bir yerden bir yere gitmenin en hızlı yolu uçmak. Bu yüzden tüm dünya çapında her gün binlerce ticari uçuş yapılıyor.

Ne kadar geniş ve uçsuz bucaksız ve boş gözükse de gökyüzünde çok yoğun bir hava trafiği var.(Uçakta WiFi Tamam)

Bunu kafamızı yukarı kaldırıp görebilmek mümkün olmasa da uydu görüntüleri ve hava trafiği verileri bir araya getirilerek elde edilen bu videoda trafiğin ne kadar yoğun olduğu görülebilyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yx7_yzypm5w]

Bir Günlük Hava Trafiği

Trafiğin yoğunluğunun gündüz ve gece geçişlerine göre kıtadan kıtaya nasıl değiştiğini, dünyanın hangi bölgelerinin hava sahası bir arı kovanını andırırken hangi bölgelerinden neredeyse tek bir uçağın geçmediğini görmek gerçekten de çok ilginç bir deneyim.

:: Ne sıklıkla uçuyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın Hava Trafiği Çok Yoğun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın Hava Trafiği Çok Yoğun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın Hava Trafiği Çok Yoğun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "