Okunma

Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi!


14 Şubat 2018 Çarşamba 23:59
Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi!

Qualcomm tarafından Snapdragon X24 4G LTE modemin duyurusu gerçekleştirildi. Dünyanın 2Gbps hızına destek sağlayan ilk modemi olan Snapdragon X24, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve 1.2Gbps hızına destek sunan Snapdragon X20 modeline ciddi fark atıyor.

Qualcomm Snapdragon X24 4G LTE modem neler sunuyor?

Gigabit LTE modem, mobil endüstri için önemli bir kilometre taşı olmasıyla dikkat çekiyor. Modem, gelişmiş mobil geniş bant ve 2019’da hayata geçirilmesi beklenilen ticari 5G şebekeleri ile mobil cihazlar için gigabit kapsama katmanı sağlamak üzere tasarlanmış durumda.

Snapdragon X24

Snapdragon X24, 4×4 ve LAA yeteneklerinin daha da genişlettirilerek kullanımı ile piyasadaki en gelişmiş 4G LTE teknolojilerini barındırıyor. Ek olarak, mobil operatörlerin spektrum varlıklarını tam olarak harekete geçirmelerine ve Gigabit LTE ağlarının kapasitesinin en üst düzeye çıkartılmasına yardımcı olunuyor. Bu anlamda mobil cihaz üreticilerinin tüketicilere 5G geleceğinin somut bir görüntüsü sunulmakta.

Yeni Kategori 20 LTE modem, 7x20MHz taşıyıcı kümeleme özelliğine ve beş taşıyıcıda maksimum 4×4 MIMO ile maksimum 20 uzamsal akışa sahip. Kısacası 360 derece video, bulut bilişim, zengin eğlence ve anında uygulamalar gibi mobil deneyimler için önemli bir gereksinim karşılanmış oluyor.

Bu modemin cihazlarda yer alması ise 2019 yılını bulacak. Şimdilik piyasada Snapdragon 845 çipset ve Snapdragon X20 modem piyasada boy gösterecek.

:: Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "