Okunma

Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip!


06 Şubat 2018 Salı 22:00
Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip!

Kickstarter üzerinden kitlesel fonlamaya sunulan, şimdiye kadarki en hassas ve 3 boyutlu oyuncu faresi olma iddiasındaki Lexip büyük destek görmüş durumda.

Lexip 3 boyutlu oyuncu faresi neler sunuyor?

Bir hafta önce Kickstarter’da listelenen oyuncu faresi, 25 dakikada 30.000 dolar tutarındaki hedefini gerçekleştirdi ve şu sıralar 160.000 doların üzerinde destek toplamayı başardı. Ürünü esas farklı kılan özelliği ise bütünleşik iki joystick ile gelmesi ve 3 boyutlu olması.

İlk joystick tüm fare gövdesiyken gövdeyi yukarı, aşağı, sola sağa eğerek çeşitli hareketleri kontrol edebiliyorsunuz. Bu eğme hareketi ise +/-20 derece olarak gerçekleşiyor. İkinci joystick ise baş parmak kısmında konumlandırılmış ve +/-30 derece hareket edebiliyor. Bu iki joystick sayesinde ekstra komutlara, tuşlara ve kısayollara hızlı ve kolayca erişilmesi sağlanıyor. Aslen sağ elini kullananlar için olsa da şirket ergonomik tasarımını sol elini kullananlar için de sunacaklarının sözünü veriyor.

Lexip

7 programlanabilir tuş, tıklanabilir tekerlek, ayarlanabilir PixArt ADNC-9800 Lazer sensör, joystick hassasiyet ayarı, makrolar, sökülebilir örgülü kablo ve üç bölgede RGB aydınlatma ürünün detayları arasında.

Lexip oyuncu faresinin en uyumlu olduğu oyunlar arasında; Elite Dangerous, Star Citizen, Sims 4, Planer Coaster, Minecraft, Fortnite, Overwatch, Team Fortress 2, Battlefield 1, Garry’s Mod, Counter Strike Global Offense, Rainbow Six Siege, Flight Simulator X, World of Warcraft, Fallout 4, Grand Theft Auto 5, Destiny 2, Dota 2, Leagure of Legends, Star Wars Battlefront 2, Heroes of The Storm, Diablo, Starcraft 2, Rocket League ve Warcraft 3 gibi isimler yer alıyor.

Şu an için 99 avro destek vererek Lexip oyuncu faresine Haziran ayında kavuşmak mümkün. Kickstarter sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.

:: Bu farklı deneyim sunan oyuncu faresi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip!”

  1. ibo dedi ki:

    gerçekten işe yarar bir ürün

" Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın ilk 3 boyutlu oyuncu faresi Lexip! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "