Okunma

Dünyanın İlk 3D TV Servisi Yayında!


24 Ocak 2011 Pazartesi 16:30
Dünyanın İlk 3D TV Servisi Yayında!

Dünyanın ilk 3D TV kanalının, deneme yayını geçtiğimiz hafta itibariyle başladı. İtalyan yayıncı Mediaset’in, 3VOD olarak da bilinen servisi, denemelerde son derece iyi bir iş çıkardı. Daha önceki 3D kanalları, bölgesel hizmet veriyor ve yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyuyorlardı. Sorun 3D filmlerin, normalden çok daha fazla veri talep etmesiydi.

3 Boyutun Ayak Sesleri

Yönetici Giuseppe Flores d’Arcais, “Artık İnternet TV’lere ve muazzam bant genişliklerine ihtiyaç duymayacaksınız. Dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Sırrımız, sabit diskli alıcıda yatıyor. Sabit disk, 50 harika film arasından seçim yapmanızı sağlıyor ve gerekli verileri aktarıyor. Şu anda, normal kanallar gibi canlı yayın yapmıyoruz. Filmin transferi tamamlandığında, elektronik bir rehber, size istediğiniz seçimi yapmanız için yardımcı oluyor.” ifadelerini kullandı. 

Sistemin tek zayıf noktası, belli seçeneklerle sınırlı olması. U.S Netflick’in aksine, bünyesinde çok sayıda program bulunmasa da, eldeki seçeneklerin, buffer ve stream sorunları olmaması nedeniyle, kalitesi ve hızı tatminkar düzeyde. Media Talks, servisin, yakında hem Avrupa, hem Latin Amerika, hem de ülkemizde yayına geçebileceğini belirtti.

:: Gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın İlk 3D TV Servisi Yayında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın İlk 3D TV Servisi Yayında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın İlk 3D TV Servisi Yayında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "