Dünyanın ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörü Türkiye’de!


27 Ocak 2020 Pazartesi 16:00
Dünyanın ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörü Türkiye’de!

4K görüntü teknolojisi yavaş yavaş hayatımızın merkezine doğru ilerliyor. Son yıllarda hem monitör hem de televizyonlarda 4K desteğini çok daha sık görmeye başladık. Dell de 4K destekli monitörü ile pazarda boy gösteren markalar arasında yer alıyor. Dell UltraSharp 27 4K PremierColor özellikleri ile dikkat çeken bir model. Dell UP2720Q modelinin Mart sonu itibarıyla Türkiye’de pazara sunulması bekleniyor.

Dell UltraSharp 27 4K PremierColor özellikleri

Dünyanın ilk 27 inç 4K monitörü olarak Adobe MAX 2019’da tanıtılan Dell UltraSharp 27 4K PremierColor özellikleri ile kullanıcılara istediği her şeyi vaat ediyor diyebiliriz. 40 Gbps’ye kadar Thunderbold 3 bağlantısına ve yerleşik renkölçere (kolorimetre) sahip olan monitör, CaIMAN renk kalibrasyon yazılımı ile uyumlu çalışabiliyor.

Monitördeki dahili kolorimetre daha hızlı ve kolay bir kalibrasyon sunuyor. Bu da kullanıcıların işlerini çok daha hızlı yapmalarına yardımcı oluyor.

Özellikle fotoğrafçılık, animasyon, video, film editörleri ve medya içeriği üreten profesyoneller için en doğru ve gerçekçi renklerle çalışılabilmesine imkan tanıyor.
Bu sayede kullanıcılar, kalibrasyon işlerini, çok daha hızlı, ek uğraş ve maliyet gerektirmeden yapabiliyorlar.

Özel gölgeliği ile birlikte geliyor

Güneş ışığı ve lambaların sebep olduğu parlamaları minimum seviyeye indiren Dell UltraSharp 27 4K PremierColor, yüksek kontrast oranı ve derin siyah renk sunmasıyla da öne çıkıyor.

Monitörde aynı zamanda yüzde 98 DCI-P3, yüzde 80 BT.2020 ve yüzde 100 Adobe RGB desteği mevcut. DCI-P3’ün, daha yüksek renk gamutu ve renk doğruluğu olması nedeniyle akıllı telefonlar ve televizyonlar gibi birçok cihazda renk standardı olarak benimsendiğini söyleyelim.

Çalışırken iki farklı görüntüyü karşılaştırmak isteyen kullanıcılar için monitörde Resim Yanında Resim özelliği bulunuyor.

Ayrıca aydınlık ortamlarda daha ekranın daha kullanılabilmesini sağlamak üzere tasarlanan özel görüntü gölgeliği de kutu içinden çıkıyor.

27 inç Dell UP2720Q modeli online perakende satış kanalları ile birlikte Dell kanal iş ortakları üzerinden tüketicilerle buluşacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Fiyatı nedir?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

1500-2000 dolardan aşağı olmaz

" Dünyanın ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörü Türkiye’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörü Türkiye’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörü Türkiye’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi