Okunma

Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu!


10 Kasım 2018 Cumartesi 17:00
Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu!

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte robotik çağın başladığını söyleyebiliriz. Devasa yatırımlar ile gelecekte robotları insanlar arasına karıştırmayı hedefleyen firmalar, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem gösteriyor. Bu teknolojiye yatırım yapan ülkelerden biri olan Çin‘de, ilk yapay zekalı sunucu robot üretildi.

Çin’de dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu üretildi!

Çin’in Zhejiang eyaletinde bulunan Wuzhen‘deki Dünya İnternet Konferansı‘nda, dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu tanıtıldı. İngilizce haber yapan yapay zekalı sunucu robot, Şinhua Haber Ajansı‘ndaki insan spikerlerden biri olan Zhang Zhao baz alınarak üretildi. Robota, sunucunun sesi ve görüntüsünün aktarıldığını belirtelim.

Yapay zekalı robot sunucu, Dünya İnternet Konferansı’nda ilk konuşmasını yaptı. Bunun yanında Xinhua News kanalının İngilizce servisindeki haberleri sunacağını da sizlerle paylaşalım.

yapay zekalı sunucu robot

Çin’de düzenlenen konferansta, tebrik mektubu gönderen Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, “Dünya, derin bir bilim ve teknoloji devrimi ve endüstriyel dönüşüm içerisinde. Dijital ekonominin gelişimini hızlandırmalı ve küresel İnternet yönetim sistemini teşvik etmeliyiz” açıklamalarını yaptı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu!”

 1. Anonim dedi ki:

  teknolojik olarak güzel bir gelişme olarak görünsede biz küçük insanlar için kötü bir durum. artık spikerlere ihtiyaç olmayacak spikerler işsiz kalacak, bir mesleği daha yapay zekaya kaptırdık

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yuh şaka gibi. Robot olamaz bu.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Helal olsun budislere…Biz hala hangi patatesin üzerinde Arapça Allah yazıyor hayretle onları bulalım…

 4. Anonim dedi ki:

  Robot değil bu yapay olarak üretilmiş bir video.

 5. Anonim dedi ki:

  Neyse, artık spikerlerden kurtuluyoruz…

 6. Oylesinetakilan dedi ki:

  Pekin Become: Çançinçon

" Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın ilk yapay zekalı sunucu robotu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "