Okunma

Dünyanın sanal 3D Surround’lı ilk Sound Bar modeli


16 Ocak 2018 Salı 23:55
Dünyanın sanal 3D Surround’lı ilk Sound Bar modeli

Dolby Atmos özellikli HT-ZF9 Sound Bar, sinematik sesi yeni bir seviyeye ulaştırmayı hedefliyor. Sony’nin yeni Dikey Surround Motoru ile tavan hoparlörlerine veya sesi yukarı yansıtan hoparlörlere ihtiyaç olmadan sanal üç boyutlu surround ses oluşturulabiliyor.

Sony buna ek olarak, HT-XF9000 Sound Bar’ını da piyasaya sürüyor. Bu 2.1 kanal bar, daha az sayıda hoparlöre sahip olsa da Dolby Atmos ve Dikey Surround Motoru’nun sinematik Surround ses özelliklerini sunuyor.

HT-ZF9 ve HT-XF9 Sound Bar özellikleri

HT-ZF9 Sound Bar’ı, Dolby Atmos ve DTS:X desteği sunarak çevrenizleri sesleri gerçeğe yakın bir şekilde kulaklarınıza yansıtabiliyor. HT-ZF9 üzerindeki Dikey Surround motoru sayesinde de, nesnelerin devinimlerini doğru bir şekilde duymanızı sağlıyor. Ek olarak, Dolby Atmos ve DTS:X içeriği olmasa da Sony’nin 2 kanal stereo içeriğini 7.1.2‘ye çıkartabilen, dolayısıyla da ses yüksekliğini artıran kumanda panelinde “dikey S” tuşu bulunuyor.

Alternatif olarak, özellikle HT-ZF9 ile eşleştirilmek üzere tasarlanan, Surround ses deneyimini gerçek bir surround ses hoparlör konfigürasyonu ile genişletebilen bir çift SA-Z9R arka hoparlörü ekleme seçeneği de bulunuyor.

Ses tarafında ise USB kaynağından oynatmanın da yer aldığı Yüksek Çözünürlüklü Ses formatlarını destekliyor. Alternatif olarak, DSEE HX sayesinde, Bluetooth ile mobil cihazlara bağlanabiliyorsunuz.

Sony’nin yeni Sound Bar’larının kablolarından kurtulmak için, Bluetooth üzerinden televizyonunuza bağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda Wi-Fi özelliği taşıyan HT-ZF9, Google Asistan‘la çalışabiliyor ve dahili Chromecast ile geliyor. Akıllı hoparlörle konuşarak HT–ZF9 ile internet üzerinden yayın hizmetlerinden müzik çalabilir veya aynı müziği aynı anda evin tamamına gönderen çok odalı çalmayı seçebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin üzerine Spotify Connect’i de ekleyebilirsiniz.

HT-ZF9 modelindeki 2 HDMI giriş ve 1 çıkış bağlantısı ile, Sound Bar’ınıza birden fazla cihazı bağlayarak ev sinema sistemi kurulumunuzu geliştirebiliyorsunuz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın sanal 3D Surround’lı ilk Sound Bar modeli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın sanal 3D Surround’lı ilk Sound Bar modeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın sanal 3D Surround’lı ilk Sound Bar modeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "