Okunma

Duvar Monte Aparatları


12 Eylül 2009 Cumartesi 22:13
Duvar Monte Aparatları

LCD veya Plazma TV’lerinizi sehpa veya masa üzerinde konumlandırmanız hem izleme alanı hem de kapladığı alan açısından olumsuzluklara yol açabiliyor. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için duvar montajı yapmanız gerekiyor. Bu hem televizyonunuzun oturma odanızda daha az yer kaplamasını sağlayacak hem de televizyon izleme zevkini arttıracak. TV’nizi duvara monte etmek zor bir iş gibi gözükebilir. Bu işlemi işin ehli kişilere yaptırmanız gerekiyor. Aşağıdaki farklı çeşit TV monte yöntemlerinden birini siz de uygulayabilirsiniz.

Basit Düz Ekran TV Duvar Montesi

Bu en basit duvara monte yöntemidir. Düz duvara monte işlemi normal olarak iki parça içerir. Eklerden biri TV’de diğeri duvarın üstünde yer alır. Bu iki parça daha sonra birbirine monte edilir. Bu kayar bir sistem olduğu için TV izlenme yüksekliği isteğe göre ayarlanabilir.


Eğimli TV Duvar Montesi

Düz monteye benzemekle birlikte eğimli monte de iki parçadan oluşur. Bu iki parça TV için köşebent eğimli mekanizma ve duvara monte edilecek tabaka. Düz monteye benzer bir kururlum yapılır. Oluşan fark eğimli montajın aşağıya ve yukarıya doğru eğimle hareket edebilmesidir. Bu yöntemde TV’nin öne eğimi ve tabana göre yüksekliği isteğe göre ayarlanabilir.


Eklemeli TV Duvar Montesi

 

Bu yöntem çok yönlü olmasına rağmen diğer yöntemlere göre oldukça pahalıdır. Bu düzende bir veya birden çok kol bulunur. Bu kollar hareketli ve eğimli bir mekanizmaya sahip olabilir. Bu yöntem TV’nizi çoklu açılarla hareket ettirerek görüntüyü istediğiniz yere vermek için çok kullanışlıdır.


TV Tavan Montesi

Bu yöntem duvarınıza uygun değildir ama yine de TV’nizi yükseğe kaldırmak istiyorsanız veya bir köşeye ve açık bir yere montajlamak istiyorsanız tavan montesi iyi bir seçim olabilir. Bu yöntem tipik olarak ticari uygulamalar için kullanılır. Fakat bazı kullanıcılar bu yöntemi ev için de uygun buluyor. Tavan montesinde bir veya iki direk dizaynı ve 360 derece dönebilen sistem kullanılır.


Katlamalı TV Montesi

Çok pahalı bir monteleme yöntemidir. Bu montaj genellikle motorizedir ve TV kullanılmadığında tavanda gizlenir. İki tipik dizaynı vardır. Yükselten lift ve katlanır lift. Dikey lift TV’yi dik konuma getirir. Bu yöntem genellikle ağır TV’ler için kullanılır. Katlanır lift ise tavana doğru yükselterek döndürür. TV kullanılmadığında yatay konumdadır. Katlamalı monte kullanışlı bir stildir. Ama yüksek fiyatından ve kullanılacak yerlerin olumsuzluğundan dolayı fazlaca tercih edilmez.

:: Siz hangi metodu tercih edersiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Duvar Monte Aparatları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim ki salonda tv sehpasının üzerinde 82 lcd ekran samsung ve görüntü müthiş gü***** yöne ç***** yön degiştirilmez…
    Herkese tavsiyem tv sehpasına monte etmeniz…

" Duvar Monte Aparatları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Duvar Monte Aparatları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Duvar Monte Aparatları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "