Okunma

Duvar Renginizi iPad ile Seçin


25 Temmuz 2012 Çarşamba 10:53
Duvar Renginizi iPad ile Seçin

Yaşam alanlarının renklerinin belirlenmesinde büyük kolaylık sağlayan AlpinaSilan Nevo’nun dijital renk kartelası, ülkemizdeki ilk tablet dijital renk kartelası olarak kullanıma sunuldu.

Alpinasilan Nevo’nun canlı renklerini; Naturel, Sıradışı, Masalsı, Sentez isimli renk konseptleri altında incelemek mümkün. Bunun yanı sıra, birbiriyle uyumlu renk kombinasyonlarını da içeren dijital renk kartelası özel tasarımı sayesinde yaşam alanlarınızdaki renk tercihini kolaylaştırıyor.

Dijital kartela, aynı mekân için farklı renk alternatiflerini, renklerin birbiriyle uyumunu bir arada gösteren içeriğini yanı sıra renklerin ışık ve loş ışık altında nasıl görüneceği konusunda rehberlik ediyor.

Türkiye’de bir ilk olan uygulama, yaşam alanlarınız için en uygun rengi seçmenizi sağlarken interaktif yapısı, farklı efektleri sayesinde de keyifli dakikalar geçirmeye imkân tanıyor.

Çevreci bir uygulama

Kartelanın dijital ortama aktarılması kâğıt kullanımını azaltarak kaynakların sürdürülebilirliğine destek oluyor ve Filli Boya’nın doğa ve çevreye karşı olan duyarlılığını gözler önüne seriyor.

Kusursuz “İpeksi Mat” dokusu ve yeni “Renk ve Yüzey Koruma Teknolojisi” özelliğiyle yaşam alanlarındaki renklerin uzun yıllar ilk günkü canlılığını korumasına olanak tanıyan AlpinaSilan Nevo’nun renkleri ve konseptleri dijital renk kartelasıyla artık kullanıcılara daha da yakın.

AlpinaSilan Nevo’nun Dijital Kartela uygulamasını http://itunes.apple.com/tr/app/alpinasilan-nevo/id541930366?l=tr&mt=8 adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Filli Boya’nın Yeni Ürünü AlpinaSilan Nevo’nın 4 Konsepti

Naturel: Mekanlara; havadar, hafif ve ferahlatıcı bir biçimde etki eden bu konsept, doğa ile anlamlı bir bağın kurulduğu renklerle kendini gösteriyor.

Yeşilin ve mavinin farklı yoğunluktaki nüansları bej ve kahve renkleriyle kombine edilmekte. Özellikle Mint rengi bu atmosfere ferah ve yeniliklere açık bir özellik katıyor. Şeffaf biçimsel dil ve yüksek tasarım arzusu “Naturel” dünyasını tanımlıyor.

Sıradışı: Canlı, iletişime açık ve rengârenk bir atmosfer. Sarının birçok tonu, turkuaz, mercan kırmızısı ve grinin farklı nüansları gibi güçlü renk geçişleri mekâna hâkim bir duruş sergiliyor.

Bu konsept sıra dışı biçim, renk ve malzeme kombinasyonları ile kendine has, son derece kişisel bir dünya oluşturuyor. Özellikle postmodern yaşam tarzının çok renkliliğinden sıkılanlara “Sıradışı”, konsepti retro bir dünya sunuyor.

Masalsı: Bu zarif ışıklarla bezenmiş, mistik renkler dünyası, ağırlıklı olarak pastel renklerine ilaveten gül kırmızısı ve açık lila sayesinde masalsı, doğaüstü bir dünyayı canlandırıyor.

Bu dünya kişiye manevi bir sükûnet veriyor. Pastel tonların hâkim olduğu, ipek yumuşaklığındaki yüzeyler, sizi masalsı bir dünyanın içine çekiyor.

Sentez: Bu konsepti, aynı geçmişe sahip ağaçların köklerinden doğan kiremit kırmızısı renkli meyveler ile bejin çeşitli tonları karakterize ediyor.

“Sentez”, modern ile rüstik tarihi nazik bir şekilde bir araya getirerek kullanıcıları zamansız mekânlarda yolculuğa çıkarıyor. Modern biçim dünyası, geçmişten etkileşim ve farklı malzeme seçimi, bu konsepte kendine özgü bir karakter kazandırıyor.

Detaylı bilgi için http://www.facebook.com/FilliBoya Facebook sayfasına ve http://www.filliboya.com.tr sitesine göz atabilirsiniz.

yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Duvar Renginizi iPad ile Seçin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Duvar Renginizi iPad ile Seçin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Duvar Renginizi iPad ile Seçin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "