Okunma

DxOMark, testlerine Drone’ları dahil edecek!


16 Mart 2017 Perşembe 03:30
DxOMark, testlerine Drone’ları dahil edecek!

Kullanıcıların şüphesiz akıllı telefon satın alırken dikkat ettiği noktalardan birisi de, kamera performansı. 

Satın alma sırasında mağazada cihazın kamerasına göz atmak maalesef doğru sonucu göstermediği için, yapılan incelemelere ve testlere göz atmak gerekiyor.

Son dönemde adından oldukça fazla söz edilmeye başlanan DxOMark‘ta, teknoloji dünyasında detaylı ve tarafsız bir şekilde gerçekleştiği makine, sensör ve lens testleri ile tanınan bir kurum haline geldi.

DxOMark, Drone kameralarını test etmeye başladı!

Akıllı telefonların kameralarını oldukça detaylı bir şekilde inceleyen ve başarısını raporlar ile açıklayan DxOMark, son yılların popüler cihazlarından olan Drone’ları test etmeye başladığını açıkladı.

17-03/16/dji_phantom_3_pro_6.jpg

Drone’ların beraberinde gelen kameraları inceleyen DxOMark, bu sayede kullanıcıların havadan görüntüleme için en kaliteli görüntüyü sunan drone’u belirleyebilmesini kolaylaştıracak.

Ayrıca DxOMark’ın drone kameraları arasında renk derinliği, dinamik aralığı ve düşük ışık kapasitesi gibi değerleri ölçerek yaptığı ilk detaylı testi yayınladığını belirtelim.

Test sonuçlarına göre DJI’ın ZENMUSE X5S kamerası şu anda drone’lar arasında en iyi görüntüleme imkanını sunuyor.

:: DxOMark’ın drone kameralarını test edecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim