Dyson, teknolojisini Corona virüsü için kullanacak


25 Mart 2020 Çarşamba 22:30
Dyson, teknolojisini Corona virüsü için kullanacak

Dyson, Corona virüsü mücadelesine yardımcı olmak için Ulusal Sağlık Hizmeti NHS’ye yeni tip solunum cihazı geliştireceğini açıkladı. İngiliz mucit Sir James Dyson başkanlığındaki firma, hükümetin yardım talebine yanıt verdiğini söyledi.

Şirket iki tasarıma dayalı solunum cihazları kurmayı hedefliyor. Bazı endüstri uzmanları, Dyson’un, yeni bir model oluşturma yaklaşımının çok uzun zaman alacağını öne sürdü. Dyson yaptığı açıklamada, Cambridge merkezli bir tıp şirketi olan The Technology Partnership ile işbirliği içerisinde olduğunu söyleyerek üretim aşamasına hızla geçeceğini ifade etti.

Solunum cihazı

Dyson için zorlu bir proje süreci

Dyson, proje için “Son derece zorlu bir zaman diliminde üstlenilen oldukça karmaşık bir iş. Laboratuvarda ve insanlarda ayrı testler uygulamak üzere tamamen farklı dizayn edilmiş bir tıbbi cihaz geliştirmeyi amaçlıyoruz.” açıklamasını yaptı. Oxford Üniversitesi ve King’s College London’dan mühendisler, anestezistler ve cerrahlar yeni bir tip solunum cihazları üzerinde çalışıyor. Mevcut ticari modellerden daha az gelişmiş olsa da hızlı bir şekilde tasarlanıyor.

Dyson solunum cihazı yapım aşamasında

xVent ekibinin bir parçası olan Dr Federico Formenti, “Mevcut modelleri tamamlayabilecek yeni tasarımlar oluşturmak talebi karşılamaya yardımcı olabilir. Şirketler bir gecede farklı bir donanıma geçiş yapamaz. Örneğin bir Formula 1 bileşenini solunum cihazına koyamazsınız.” dedi.

Yeni tip bir solunum cihazına sıcak bakılmıyor

Proje hâlâ hükümetten haber bekliyor. Yeni bir solunum cihazının tasarlanması ve piyasaya sürülmesi normalde iki ila üç yıl sürüyor. Ancak NHS’nin esas endişesi birkaç hafta içinde ekipmanın yetersiz kalacağı ihtimali. Biyomedikal mühendisi Dr. Marion Hersh, BBC’ye verdiği demeçte, “Mevcut prototipleri seri üretime sokmak acil taleple başa çıkmanın en hızlı yoludur. Denetleyici unsurlardan geçmek zorunda kalmayacakları için plan kısa sürede işlemiş olur. Ancak düzenlemenin yine de düzgün yapılması gerekir.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dyson, teknolojisini Corona virüsü için kullanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dyson, teknolojisini Corona virüsü için kullanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dyson, teknolojisini Corona virüsü için kullanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?