Dyson yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapacak


14 Nisan 2021 Çarşamba 15:22
ABONE OL
Dyson yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapacak

Global teknolojiye 2.75 milyar sterlinlik yatırım planının detaylarını bugün duyuran Dyson; yeni yatırımıyla yazılım, gelişmiş robotik ve yapay zekayla ilgili araştırmalarını derinleştirmeye ve yeni uzmanlıklara odaklanacağını açıkladı.

Dyson, mevcut yazılım ve elektronik mühendisliği ekiplerini ikiye katlayarak Singapur’daki Genel Merkezine 250 mühendis daha almayı planladığını duyurdu.

Science Park 1’deki mevcut merkezini koruyarak kısa süre içerisinde yeni binası St James Elektrik Santrali’ne taşınacağını da doğrulayan Dyson, Singapur’daki ayak izinin iki katından fazla olacağı bilgisini verdi.

Birleşik Krallık’taki Malmesbury ve Hullavington İnovasyon Kampüslerinde enerji depolama, yapay zeka, Makine Öğrenimi, yüksek hızlı dijital motorlar, algılama teknolojisi ve malzeme bilimi gibi bir dizi alanda temel bilim, matematiksel ve mühendislik atılımlarına odaklanacak 200 yeni bilim ve araştırma görevi olacağını da açıklayan Dyson, ilk dört yıllık eğitimlerini tamamlayacak Dyson Enstitüsü mezunlarının Eylül ayında Dyson’a katılmayı planladıklarını da belirtildi.

Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson, konuya ilişkin açıklamasında “Katı pil ve robotik  teknolojileriyle desteklenen makinelerimizin performansında köklü sıçramalar elde etmek için araştırma ve mühendislik ekiplerimizi büyütüyoruz.

Yeni başlayanlar Dyson Enstitüsü’ndeki Dyson Lisans öğrencilerimizden, alanlarında dünya uzmanı olan insanlara kadar çok geniş bir ekibe katılacak. Dyson küresel bir şirket. Araştırma ve Geliştirme ekipleri giderek İngiltere, Singapur, Filipinler, Malezya ve ABD’yi daha fazla kapsıyor. Genel merkezimiz Singapur’da. Dünya çapında 83 pazarda satış yapıyoruz.” dedi. 
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Dyson yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dyson yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dyson yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!