Okunma

E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi


03 Kasım 2018 Cumartesi 11:43
E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi

E-Devlet üzerinde sağlanan hizmet sayısı günden güne artıyor. Son dönemde, hizmet skalasını iyice genişleten E-Devlet, şimdi de Halk Kütüphanesi hizmetini platformuna taşıyor.

Halk Kütüphanesi, E-Devlet’e eklendi!

e-Devlet Kapısı üzerinden veya “Kütüphanem Cepte” mobil uygulaması aracılığıyla e-Devlet portalına bağlanarak, istediğiniz Halk Kütüphanesine “e-Üyelik” yapabilir, anında “e-kitaplara” erişebilir, katalog taraması yapabilir, ödünç aldığınız kitapların süresini uzatabilir, üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, kayıt yaptırdığınız Halk Kütüphanesini değiştirebilir ve bütün Halk Kütüphanelerinin hizmet bilgilerine erişebilirsiniz.

Halk Kütüphanesi’ne “e-Üyelik” yapmak ve Halk Kütüphanesi hizmetlerinden faydalanabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Giriş nasıl yapılır?

Şifrenizi aldıktan sonra sisteme ilk kez giriş yapmanız istenecektir. Buradan E-Devlet Kapısı’na giriş yapabilirsiniz. Sağ üst köşede bulunan “Giriş” sekmesinden sisteme ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan Login ekranında TC. Kimlik numaranızı ve PTT’den size verilen şifreyi yazmanız gerekiyor.

İlk kez E-Devlet’e giriş yaptığınızda ek olarak sizden kendi şifrenizi oluşturmanız isteniyor. Bu şifreyi de belirledikten sonra, özgürce site içerisinde dolaşabilirsiniz. Sistem üzerinde alt-üst soy bilgisini öğrenme, SSK hizmet dökümü, SSK sorgulama, Giriş maaş sorgulama, İşsizlik ödeneği sorgulama ve daha birçok hizmetten yararlanabilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    E yayını zengin olan halk kütüphanesi önerebilir misiniz?

" E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Devlet için yeni hizmet: Halk Kütüphanesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "