Okunma

e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet!


09 Kasım 2017 Perşembe 09:25
e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet!

e-Devlet Kapısı üzerinden alınan hizmetlere bir yenisi daha eklendi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süredir yararlandığı ve önemli verilerine kolayca ulaşabildiği e-Devlet “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi” hizmeti içeriği ve kapsamı genişletti.

Daha önceleri adres bilgileriniz söz konusu olduğunda kolayca e-Devlet üzerinden ilgili belgeyi oluşturabiliyor ve bir çıktısını alarak ilgili kurumlara iletebiliyordunuz. Bu özellik şimdiye kadar sadece sizi kapsıyorken, artık aileniz de bu hizmetten sizin üzerinden yararlanabilecek.

e-Devlet Kapısı üzerinden aileniz için yerleşim yeri bilgisi alma

Artık hizmete giriş yaptığınızda kendinizin yanısıra, eşiniz ve henüz ergin olmayan çocuk/çocuklarınız için Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi alabileceksiniz. Normalde aşağıdaki panel üzerinde kişi için seçim hakkı tanınmazken, şimdi ek olarak eş/çocuk sekmesi eklenmiş.

e-devlet kapısıyazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet!”

  1. Gariban depremzede dedi ki:

    Dünyada işsizlikten emekli olunabilen başka bir ülke varmıdır acaba?!…

  2. OSMAN SEDAT Uluğ dedi ki:

    Emin Çırak SDN editörü yayınlarını takip ediyorum

" e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda e-Devlet Kapısı üzerinden yeni hizmet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "