Okunma

e-İçişleri’nde Avea Mobil İmza Dönemi


17 Aralık 2012 Pazartesi 02:04
e-İçişleri’nde Avea Mobil İmza Dönemi

Türkiye’nin en hızlı büyüyen GSM operatörü Avea, yenilikçi teknolojileri desteklemeye devam ediyor. Avea mobil imzanın, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın e-İçişleri Projesi’ne entegre edilmesiyle, tüm evrak ve kayıtların elektronik ortamda mobil imza ile mekandan bağımsız bir şekilde imzalanması sağlanmıştır.

E-İçişleri Projesi Valilik ve Kaymakamlık Modülleri kapsamında dul ve yetim maaşı bağlanması, muhtaç memur yakınları ve muhtaç asker ailesi gibi “Tek Adımda Hizmet” bürolarınca elektronik ortamda yürütülen hizmetler ile kaymakam adaylığı, şehit yakını ve gaziler iş istihdamı gibi vatandaş odaklı hizmetlere başvurular mobil imza ile yapılabilecek, sonuçları vatandaşa SMS ile bildirilebilecektir.

Avea Mobil İmza tarafından desteklenen e-İçişleri Projesi ile özel sektör ve vatandaşların devlet ile olan iş ve işlemlerini azami ölçüde kolaylaştırılıp, evrak akışı süratlendirilirken, kağıtsız ofis dönemiyle günde ortalama 55 bin adet evrakın posta, zarf, toner gibi kırtasiye masraflarından tasarrufa katkı sağlanacaktır.

:: e-İçişleri Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" e-İçişleri’nde Avea Mobil İmza Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere e-İçişleri’nde Avea Mobil İmza Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda e-İçişleri’nde Avea Mobil İmza Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "