Okunma

Kindle’a Rakip mi Geliyor?


08 Mart 2009 Pazar 14:07
Kindle’a Rakip mi Geliyor?

Amazon, Kindle 2 ile sadece basılı değil, e-kitaplar konusunda da söz sahibi olduğunu bütün dünyaya ilan ederken, kurulduğu günden bu yana büyük bir rekabet içerisinde olduğu Barnes & Noble‘ın bu hamleye cevabı gecikmedi. Firma, sadece e-kitap değil, cihaz satışı da yapan Fictionwise’ı satın aldığını duyurdu.


Barnes & Noble’ın Amazon’a cevabı bu cihazın üreticisini satın almak oldu.

Dokuz yıl önce kurulan Fictionwise‘la birlikte eReader.com ve eBookwise‘ı da satın alan Barnes & Noble, Amazon’un Kindle 2 ile oluşturduğu dalgada sağlam durmaya çalışıyor. Fictionwise’da ücretli ve ücretsiz e-kitap satışı ve sunumu yapılırken eBookwise’da bu e-kitapları okumak için özel bir cihaz da satılıyor. Aynı grup içerisindeki diğer site olan eReader.com ise kendini dünyanın en büyük e-kitap satış mağazası olarak tanımlıyor.

:: e-Kitap’larla aranız nasıl?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kindle’a Rakip mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kindle’a Rakip mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kindle’a Rakip mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "