e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı


22 Ocak 2021 Cuma 09:21
ABONE OL
e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı

Pandemi dolayısıyla okullardan uzun bir süre uzak kalan öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönem karnelerini bugün dijital ortamdan alacaklar. Peki bu dijital karne nereden görüntülenir, e-okul karne notlarına nasıl bakılır?

Birinci dönem için öğrenciler karne alacak mı?

Binlerce öğrenci, bu yılın ilk döneminde de tüm dünyayı etkisi altına COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim gördü. Dönem koşulları sebebiyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un da açıkladığı üzere öğrenciler karnelerini dijital karne olarak alacak.

karne notları nasıl öğrenilir

Birinci dönem karne notları neye göre belirlenecek?

Pandemi sebebiyle sınavlar yapılmadığı için ilkokul ve ortaokul öğrencilerine karne notlarının nasıl verileceği hem öğrenciler hem de veliler için merak konusu. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminde uzaktan eğitim gören öğrencilerin karne notlarının öğrencilerin derse katılım ve diğer faaliyetlerine göre verileceğini açıklamıştı.

Yani 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri mevcut olan yönetmelik ile devam ederken 4. sınıflarda öğrencilerin karne notları derse katılım puanlarının aritmetik ortalamasına göre belirlenecek. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ise derse katılım puanının yanı sıra varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması, karne notunu belirleyecek. Liselerde ise öğrencilerin birinci dönem notları, ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlara göre belirlenecek.

Liseliler karne alacak mı?

Lise öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başında yüz yüze sınavlara katılacak. Haliyle, birinci döneme ilişkin karne notları bu sınavlara göre belirleneceğinden lise öğrencileri karne almayacak. 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin başlamasıyla lise öğrencileri birinci döneme ilişkin sınavlara girecek. Bu sınavlar, lise öğrencilerinin birinci dönem karne notlarını belirleyecek. Böylece lise öğrencileri ilk defa bu yıl, karne almadan yarıyıl tatiline giriyor.

Karne notları nasıl öğrenilir?

2020-2021 eğitim yılı karne notlarını öğrenmek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne giriş yapmanız gerekmekte. Sisteme giriş yaparak karne notları öğrenilebilir.

Karne notları bugünden itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenilebilir. Dijital karnenizi görmek için okulyd.meb.gov.tr adresinden e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne giriş yapmanız gerekiyor. e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi sitesine girdiğinizde, “Veli Bilgilendirme Sistem Girişi” seçeneğine tıklayın.

karne notları nereden öğrenilir?

Ardından karşınıza gelen ekranda, öğrenciye ait T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgilerini doldurun. Daha sonra yine öğrencinin doğum yılı ve nüfusa kayıtlı olduğu il bilgisi ile öğrencinin fotoğrafını doğru seçtiğinizde sisteme giriş yapmış oluyorsunuz.

karne notları e-okul giriş

Giriş yaptıktan sonra ekranın solunda bulunan menüden “Not Bilgisi” bölümüne tıklayarak öğrencinin not bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca yine bugün, dijital karne de e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ndeki yerini alacak. Aynı şekilde dijital karneyi de ekranın solunda bulunan menüden, “e-Karne” bölümüne tıklayarak görebilirsiniz. Yine aynı sayfadan takdir ve teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi ile ilgili düşünceleriniz neler? Uzaktan eğitim görmekten memnun musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  2. 2 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  3. 3 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  4. 4 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  5. 5 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  6. 6 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  7. 7 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  8. 8 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  9. 9 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  10. 10 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!