E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır?


21 Ocak 2021 Perşembe 16:00
ABONE OL
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını nedeniyle okullarından uzak kalan öğrenciler, karnelerini de dijital ortamda alacaklar. e-Karneler, e-okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi’den (VBS) görüntülenebilecek. Peki, e-Karneler ne zaman verilecek? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden giriş nasıl yapılır? Dilerseniz, cevaplar için haberimize geçelim.

e-Karneler nereden ve nasıl görüntülenecek?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ya da diğer ismiyle COVID-19 salgını, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin çoğunlukla uzaktan eğitimle geçmesine neden oldu. İçinden geçtiğimiz dönemin bir getirisi olarak karneler de fiziksel değil, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden dijital olarak dağıtılacak.

e-okul veli bilgi sistemi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Aralık’ta kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, sınavların yapılamadığı dönemde ilkokul ve ortaokullarda karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanı ile, lise öğrencilerinin birinci dönem notlarının ise ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirleneceğini açıklamıştı.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır?

Dijital karneler, 22 Ocak Cuma günü yani yarın, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden açıklanacak. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne (VBS) girmek için eokulyd.meb.gov.tr adresine gitmeniz gerekiyor. Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için “Veli Bilgilendirme Sistemi” yazan kutucuğa tıklamaları gerekiyor.

Karşınıza çıkan ekrana, ilgili öğrenciye ait T.C. kimlik numarası ve okul numarasını giriyorsunuz. Daha sonra öğrencinin doğum yılı ve nüfusa kayıtlı olduğu il bilgisini girmeniz gerekiyor. Son olarak öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmış oluyor.e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)

Ardından sol üst köşedeki “Öğrenci Bilgileri” sekmesinden yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayarak, öğrenciye ait notları görüntüleyebileceksiniz. Ek olarak, e-Okul üzerinden sınav tarihleri, devamsızlık ve haftalık ders programı gibi bilgilere erişilebileceğini de söylemeden geçmeyelim. Benzer şekilde ekranın solunda yer alan “e-Karne” sekmesine tıklayarak, takdir ve teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

İkinci dönem ne zaman başlayacak?

Büyük çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. Peki, yüz yüze eğitim olacak mı? Bu sorunun şimdilik kesin bir cevabı yok, ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün katıldığı bir televizyon programında yüz yüze eğitime dair önemli açıklamalarda bulundu.

ziya selçuk

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun alacağı kararların belirleyici olacağını belirten Selçuk, “Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat’ta okulların açılmasıyla ilgili ilke kararı var. 15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Salgının seyrine bağlı olarak kararımızı açıklarız” ifadelerini kullandı. 
yazarBerk Baylançiçek

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği iki yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi SDN'de yoluna devam ediyor...
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme