Okunma

E-Posta Adresinize Dikkat Edin


01 Eylül 2008 Pazartesi 21:00
E-Posta Adresinize Dikkat Edin
Cambridge Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, istenmeyen mesajların, e-posta adresinin ilk harfine bağlı olarak gönderildiğinin ipuçlarını taşıyor. 550 milyon istenmeyen e-posta ile yapılan analizler, A, M ve S harfiyle başlayan e-posta adreslerinin, diğer harflerin neredeyse iki katı olarak %40 oranda istenmeyen e-posta aldığını gösteriyor.

Adrese Rakam İle Başlayın

Aynı araştırmaya göre Q ve Z harfleri ise %20 ile tabanda yer alıyor. Dr. Richard Clayton tarafından yürütülen araştırmaya göre istenmeyen e-postalardan kurtulmanın en kolay yolu, e-posta adresini seçerken harf yerine bir rakam veya işaret ile başlamasına özen göstermek.

Elbette o kadar e-posta arasında hangilerinin "istenmeyen" olarak damgalandığını düşünmekte de fayda var. Örneğin listede "15 kişiye gönder hayalin gerçekleşsin" veya "Bill Gates servetini dağıtıyor" konulu baygınlık getiren e-posta zincirlerinin bulunduğunu pek sanmıyoruz.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “E-Posta Adresinize Dikkat Edin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tnmmmmmm…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bence bu alfabe ile igili bir şey olsa gerek. Harflere bakınız; A,M,S. Bu harflerle başlayan kaç kelime vardır bir düşünün. Bir de J, Z gibi az kullanılan harfleri düşünün. Son derece doğal bir şey. İlle de araştırma ile bulunabilecek bir sonuç olarak görmek yersiz. Türkçe için de aynı şeyin geçerli olduğunu düşünüyorum. …

" E-Posta Adresinize Dikkat Edin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Posta Adresinize Dikkat Edin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Posta Adresinize Dikkat Edin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "