Okunma

E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de


18 Ekim 2011 Salı 11:31
E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de

Bugün 9,5 milyonu Almanya’da olmak üzere, dünya çapında Türkiye dahil 23 ülkede, toplam 25 milyon müşteriye ulaşan bonprix, 25’inci yılını Türkiye’de kutluyor.

Dünyanın lider online moda ve lifestyle ürünleri şirketi olan Otto Group‘a bağlı olan bonprix, Almanya’da katalog üzerinden satış yapan en iyi ilk 10 şirket ve internet mağazacılığında da en iyi ilk 5’in arasında bulunuyor.

Toplam 123 şirkete sahip olan Otto Group’un, 1,136 milyar Euro’luk 2010 cirosuyla en hızlı büyüyen şirketi haline gelen bonprix, ülkemizde hem katalog hem de internet sitesi üzerinden satış yapacak.

Tanıtım toplantısında konuşan bonprix Türkiye Genel Müdürü Thomas Carroux bir yıl içinde 100 bin müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini belirti. Bonprix, kadın, erkek ve çocuk giyim başta olmak üzere, iç çamaşırı, ayakkabı, mobilya ve ev eşyalarına kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Türkler beğenecek, Avrupalılar giyecek

Türkiye’de ilk aşamada sadece internet mağazası ve katalog üzerinden satış yapacaklarını belirten bonprix Genel Müdürü Thomas Carroux, bonprix’nin bazı ürünleri Türk tüketicisinin beğenilerine göre test ederek diğer ülkelerdeki satış stratejilerini de belirliyor olacağı için büyük heyecan duyduklarını belirtti.

Yaklaşık 15 bin farklı ürün satacak olan bonprix, ilerleyen dönemde Türkiye’yi Gürcistan ve Azerbaycan gibi bölge ülkelerindeki operasyonlarının merkezine almayı da planlıyor.

Katalogla moda alışverişi bonprix ile Türkiye’de

23 ülkede yıllık toplam 232 milyon katalog dağıttıklarını söyleyen Thomas Carroux, başarılarını internet, katalog ve mağaza satışı üçgeninden oluşan sistemlerine borçlu olduklarını belirtti.

Carroux sizlerine şöyle devam etti: “Yaptığımız araştırmalar, internet mağazamızdan alışveriş yapanların %69’unun önce kataloğumuzu incelediklerini gösteriyor. Dahası satışlarımızın da %50’sini internet, %47’sini katalog ve %3’ünü mağazalar oluşturuyor. Her ay Almanya’daki sitemizi 7,2 milyon kişi ziyaret ediyor. Bu da bizi Almanya’nın ilk 5 online mağazası arasına sokuyor. Kendini ispatlamış çok kanallı satış stratejimizle Türkiye’de de benzer bir başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz. Türkiye’ye yönelik önemli hedefleriz var ve bunları hayata geçirmek için de gereken tüm know-how, strateji ve kaynağa sahibiz.

En çok kadınlar alışveriş yapıyor

Bonprix’nin müşteri profilini de ürün portföyünü de ağırlıklı olarak kadınlar oluşturuyor. Müşterilerinin %91’i kadınlardan oluşan bonprix’de kadın ürünleri %59, ev ürünleri %12, iç çamaşırı %10, erkek %8, ayakkabı ve aksesuar %7 ve çocuk %4’lük bir kısmı oluşturuyor.

:: bonprix sitesini incelediniz mi?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    internetteki siteniz güncellenmediği için , alışveriş esnasında üçüncü aşama olan bedel tahsilatınızı yapıyorsunuz anacak ürün kontrol ve sipariş bölümünde aksaklık oluşuyor siz bedeli tahsil ediyorsunuz ama ortada ne müşteri kodu var ne ürün .bende 26.12.2012 tarihinden beri 149,95 tl’yi kredi kartıma iade için uğraşıyorum hergün mesaj gönderiyorum ama nafile siz olsun ilgilenin ALLAH aşkına. selamlar ve saygı*****

" E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-ticaret Devi Bonprix Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "