Okunma

E-Ticaret Hızla Gelişiyor


05 Kasım 2012 Pazartesi 07:33
E-Ticaret Hızla Gelişiyor

5 yıl önce 2006 yılında 22 milyon adet işlem ile 2,4 mlyar TL internet üzerinden kartlarla ödenirken, 2011 yılında 126 milyon işlem ile 23 milyar TL’lik işlem gerçekleşti.

E-ticaret’i tek başına bir sektör olarak adlandırmak yerine, tüm sektörlerin uygulayabileceği bir iş modeli olarak görmek gerekir. Bugün havayollarından markete, kozmetikten elektroniğe kadar tüm sektörler e-ticaret içinde yer alabilir durumda. Şirketler internet ve dijital kanallarını mevcut işlerine entegre ederek e-ticarete girişiyorlar ve e-ticaretin sektörler içinde aldığı pay da artıyor.

Bugün kartlarla yapılan her 100 TL’lik ödemenin 9 TL’si internet üzerinden gerçekleşiyor. Kart sahiplerinin güvenliğini artıran, kolay ve hızlı ödeme sağlayan yeni araçlar ve işyerlerini koruyan ödeme sistemleri sayesinde bu oranın daha da artacağını, gelişmiş ödeme sistemleri altyapımızın yanı sıra yeni lojistik çözümleri ve artan mobil cihaz kullanımı ile önümüzdeki yıllarda daha hızlı büyüme göstereceğini öngörüyoruz. 

İnternet üzerinde yapılan kartlı ödemelerde en yüksek hacme sahip sektörler arasında sırasıyla sigorta, hizmet, seyahat, elektronik ve bilgisayar, havayolları ve telekomünikasyon yer alıyor. En sık kullanılan hizmet sektörü içerisinde kamu ödemeleri, motorlu taşıtlar ve diğer vergi ödemeleri ile fatura ödemeleri bulunuyor. Seyahat sektörü, demiryolu ve denizyolu taşımacılığı, otobüs hatları, otoyol ve köprü ücretlerinden oluşuyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" E-Ticaret Hızla Gelişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Ticaret Hızla Gelişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Ticaret Hızla Gelişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "