Okunma

E-Ticaret’in Üç Silahşörleri


13 Kasım 2010 Cumartesi 07:40
E-Ticaret’in Üç Silahşörleri

Yapılan değerlendirmenin sonucuna göre elektronik ürünler e-ticaretin en yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri olarak ortaya çıktı (E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek).

Bilgisayar, fotoğraf makinesi ve cep telefonu kategorileri en çok ilgi gösterilen kategoriler olarak ilk sıralarda yer aldı.

 

 

Sahibinden.com 2010 yılı ilk 3 çeyreği için yaptığı değerlendirme ile kullanıcılarının platform üzerinden yaptıkları satın alma eğilimlerini ortaya çıkardı.  

 

 2010 yılı ilk 3 çeyreği içerisindeki bilgisayar satışlarına bakıldığında, tüketicilerin taşınabilir bilgisayarları daha fazla tercih ettiği dikkat çekti. Satışlar Eylül ayı içerisinde en üst noktaya ulaşırken, en çok tercih edilen Netbook markası Asus, Notebook markası ise HP oldu.

Öte yandan aynı dönemde fotoğraf makinesi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalar Canon ve Nikon oldu. E-ticaret hacminin yüksek olduğu bilinen cep telefonu kategorisinde ise en çok satın alınan markalarda Nokia ve Samsung ilk sıraları paylaştı.

:: Hangi e-ticaret sitesini yoğun olarak kullanıyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" E-Ticaret’in Üç Silahşörleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Ticaret’in Üç Silahşörleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Ticaret’in Üç Silahşörleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "