Okunma

E3 Kan Kaybediyor


10 Nisan 2008 Cumartesi 21:00
E3 Kan Kaybediyor
Eskiden akla stant mankenlerini ve müthiş oyunların ilk tanıtım videolarını getiren E3 fuarı, yıllar geçtikçe küçüldü ve sadece basının katıldığı daha mazbut bir yapıya büründü. Bu yıl ise kayıplar daha ağır olacak. Activision Blizzard, bu yılki Electronic Entertainment Expo (E3) fuarına katılmayacaklarını duyuran bir bildiri yayınlayarak, kendi oyunlarını ayrı bir etkinlikle Santa Monica‘da bir otelde tanıtacaklarını belirtti.

id Software de Olmayabilir

NC Soft, Her Interactive ve Foundation 9 gibi firmaların da bu yıl katılmayacaklarını açıkladığı E3’e bir büyük darbe de id Software‘den gelebilir. Yeni nesil Rage motoruyla büyük bir şov yapması beklenen Doom’un yapımcıları da E3’te boy göstermek konusunda kararsız. Bakalım fuar yaklaştıkça başka hangi firmalar kendi gösterimlerini ayrı etkinliklerde yapacaklarını açıklayacak?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim